Başkan Yılmaz: 'samsun'un Fotoğrafı Değişiyor'

30 Aralık 2011 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehirde devam eden projeler bittiğinde Samsun'un kartpostalının, fotoğrafının değişeceğini söyledi.

Başkan Yılmaz: 'samsun'un Fotoğrafı Değişiyor'

   Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sevgi Kafe'de verdiği kahvaltıda Samsun'la ilgili değerlendirmelerde bulundu. Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, Çınarlık Belediye Başkanı Nihat Soğuk ile Samsun'un ileri gelen sanayici ve iş adamlarının katıldığı kahvaltıda konuşan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, kent ölçeğindeki yatırım hamlelerinin hızla devam ettiğini belirterek, "Samsun Milletvekilimiz Sayın Suat Kılıç'ın bakan olmasından sonra özellikle şehrimizin spor alanındaki eksikliklerine yönelik büyük atılımlar yapıldı. 7 bin 500 kişilik spor salonunun temeli atıldı. Eğitim Fakültesi'nin önünde yine 2 bin kişilik spor salonunun temelini attık. Bu salon bitince şehrin önünde görüntüyü bozan eski spor salonunu kaldırıp burayı güzel bir meydan olarak düzenleyeceğiz. Yine önümüzdeki aylarda olimpik yüzme havuzunun temeli atılacak. Ve yine Sayın Bakanımızın katkıları ve girişimleri sayesinde 35 bin kişilik futbol stadyumunu Samsun'a kazandıracağız" dedi.

"SAMSUN'UN FOTOĞRAFI DEĞİŞECEK"
   Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Ticaret Odası işbirliği ile Tekkeköy'de devam eden Fuar ve Kongre Merkezi projesine değinen Başkan Yılmaz, "Çalışmalar hızla devam ediyor. Eski otogar alanında bulunan Rönesans Otel ve Alışveriş Merkezi 180 bin metrekarelik bir inşaat çalışmasını süratle devam ettiriyor. Yine eski Tekel Fabrikası'nda devam eden alışveriş merkezi ve Canik'te Tekkeköy yolu üzerindeki alışveriş merkezi inşaatları hızla devam ediyor. Karadeniz'in en büyük ve kapsamlı inşaat faaliyeti şu anda Samsun'da yapılıyor. Tüm bu inşaatlar bittiğinde Samsun'un kartpostalı, fotoğrafı değişecek" diye konuştu.
   2011 yılında Samsun'da konut yapımında patlama yaşandığını dile getiren Yılmaz, "Samsun'da 8 bin konut yapılmış. 8 bin konut az bir rakam değil. Bunu 4 ile çarparsanız 32 bin kişinin yaşayabileceği kentsel bir alt yapı oluşturulmuş. Bu konutların 4 bini Atakum'da, 2 bini İlkadım'da, bin 500'ü Canik'te, 400'ü Tekkeköy'de yapılmış. TOKİ eski havaalanının bulunduğu yerde bin 240 konutluk yerleşim yeri yapıyor. Kentin sadece bir yanında yoğunlaşan yapılaşma bir yandan iyi ama bir yandan değil. Bu ilerleme ve yükselişi kentin her yönüne yaymamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

"RAYLI SİSTEM BÜYÜMEK ZORUNDA"
    Hafif raylı sistemin geldiği noktada zaman zaman ihtiyacı karşılayamadığına da değinen Yılmaz, "Raylı sistemin batıda Taflan, doğuda Tekkeköy ve havaalanına kadar uzatılması gerekiyor. İlk etapta Tekkeköy'e kadar olan kısmını projelendirip, meclisten geçirerek 2012 yılında inşaata başlamayı hedefliyoruz" dedi.

Başkan Yılmaz: 'samsun'un Fotoğrafı Değişiyor'
Başkan Yılmaz: 'samsun'un Fotoğrafı Değişiyor'

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım