Samsun'da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

27 Şubat 2010 Cumartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yürütülen 2. Bulvar çalışmalarına 2 yılda 25 milyon YTL harcandığını söyledi.

Samsun'da Kentsel Dönüşüm ÇalışmalarıBüyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Yabancılar Pazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay İnanç ve dernek üyelerinin katılımıyla hizmet tanıtım gezisi düzenledi. Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenan Şara, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Yurt, SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel'in de katıldığı programda projeler anlatıldı.

Yabancılar Pazarı'nı Samsun'un modern bir çarşısı haline getirdiklerini ifade eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "Bu çarşıda 5 bine yakın esnaf ekmek yiyor. Bu çarşıya Samsun'un ilçelerinde ve Amasya ve Ordu'dan alışveriş yapmaya gelenler oluyor. Çarşıyı Karadeniz'in en modern çarşısı haline getirdik" dedi.

2. Bulvarı yapmalarının tek amaçlarının buraları yıkıp yeni Kentsel Dönüşüm Alanları oluşturmak olduğunu belirten Yılmaz, "2. Bulvar tamamlandığında buralar hep değer kazanacak. 2. Bulvar'ın biten binalarının sağındaki solundaki binalar değer kazanmadı mı? 2. Bulvar bittiği zaman bize dua bile edecekler. Hiç kimseyi mağdur etmiyoruz. Evlerin değerinden fazlasını veriyoruz. 2. Bulvarı ışıl ışıl hale getireceğiz. Yeni bir taşıma güzergahı, yeni bir aks, yeni bir ulaşım koridoru ve şehri geliştirecek itici bir güç olacak. 2 yıl içinde 2. Bulvar kamulaştırmasına 12 milyon YTL kamulaştırma bedeli ödedik. 13 milyon YTL de imalatlara olmak üzere 25 milyon YTL para harcandı" diye konuştu.
Samsun'da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları
Samsun'da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları
Samsun'da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım