Köylü Tiyatrocular, Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti

23 Aralık 2011 Cuma | Haberler | |

Türkiye'nin ilk kadın tiyatro grubu olan Mersin Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ'ı ziyaret etti.

Köylü Tiyatrocular, Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti

   Ümmiye Koçak tarafından 2001 yılında kurulan ve tüm üyeleri Arslanköy'de yaşayan kadınların oluşturduğu tiyatro grubu, Samsun İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Kıyıcı ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti. Grubun kurucusu, yönetmeni, oyuncusu ve senaristi de olan Ümmiye Koçak, Samsun'da gördükleri ilgi, sevgi ve mertliği çok az yerde gördüklerini belirterek, Başkan Yılmaz'a teşekkür etti.
   Hala hepsi köylerinde yaşayan grup üyeleri ile tüm Türkiye ve yabancı ülkelerde sahneye çıkıp çok sayıda ödül aldıklarını anlatan Koçak, “Sayın Başkan'ın da kültür, sanat ve tiyatro konularına yaklaşımının son derece duyalı olduğunu bildiğimizden ziyaret edip kendisisine teşekkür etmek istedik. Biz Türk kadınının istenildiğinde eğitime ya da yaşadığı yere bakmadan neleri başardığını göstermek istiyoruz. Başkanımızın da bu konuda destek olacağını biliyoruz” dedi.

BAŞKAN YILMAZ: “BU DOĞALLIĞINIZI BOZMAYIN”
   Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ da bu güzide topluluğun ziyaretlerinden büyük memnunluk duyduğunu dile getirerek, “Sizlerin bu işteki başarınız doğallığınızdan geliyor. Ne olur bu doğallığınızı bozmayın. Köklerinize hep böyle bağlı kalın. Anadolu'nun mis gibi kokan doğallığına ve Türk kadınının o güzel yapısına tercüman oluyorsunuz. Allah yolunuzu açık tutsun” diye konuştu.
   Samsun İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Kıyıcı da bu topluluğun kendileri için rol modeli olduğunu vurguladı.
   Daha sonra Yusuf Ziya Yılmaz, grubun en küçük üyesi bebek oyuncu Hülya Dağdur ve topluluk üyelerine çeşitli hediyeler verdi.

Köylü Tiyatrocular, Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti
Köylü Tiyatrocular, Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti
Köylü Tiyatrocular, Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım