Başkan Murzioğlu'ndan 'yer' Teşekkürü

21 Aralık 2011 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, oda hizmet binası için kendilerine yer sözü veren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür etti.

Başkan Murzioğlu'ndan 'yer' Teşekkürü

    Samsun TSO'nun yıllardır özlemini çektiği yeni oda hizmet binası yeri için son noktayı Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz koydu. Bakan Kılıç ile Başkan Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın Samsun Ticaret Borsası'yla birlikte düzenlediği yemekte gündeme gelen oda hizmet binası yeri için adres olarak 19 Mayıs Stadyumu'nun bulunduğu alan içinde Büyükşehir Belediyesi'ne ait arsayı gösterdi. Bakan Kılıç'ın, mevcut TSO binasının şehre yakışmadığını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'dan 19 Mayıs Stadı yanındaki arsanın Samsun TSO'ya verilmesini istedi. Başkan Yılmaz'ın ise Bakan Kılıç'ın talebine, “Verdim gitti” demesi salondaki davetlilerden büyük alkış aldı.
    Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yeni hizmet binasının yer sorununa çözüm getiren Bakan Kılıç ve Başkan Yılmaz'a teşekkür etti. Odalar ve borsaların Türk ekonomisinin bel kemiğini ifade eden özel sektörün en önemli temsil kanadı olduğunu ifade eden Başkan Murzioğlu, “Samsun TSO olarak kentimizin uluslararası alanda bilinirliğini artırmak için önemli faaliyetler yürütmekteyiz. Yürüttüğümüz faaliyetler çerçevesine kentimize yabancı ülkelerden temsilciler ve işadamlarını davet ediyor, görüşmeler tertip ediyoruz. Yine Ticaret Borsamız ile birlikte orta ölçekli pek çok organizasyon yapıyoruz. Ancak, mevcut hizmet binamız hem üyelerimize verilen hizmetler için hem meclis toplantılarımız için hem de bu tür organizasyonları gerçekleştirmek için artık fiziki şartları maalesef sağlayamıyordu. Bizim amacımız 110 yıllık bir hizmet tarihine sahip olan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın pek çok çalışmayı birlikte yürüttüğümüz Ticaret Borsası ile birlikte fiziki şartları iyi olan yeni bir binada hizmet vermekti. Bu konuda gösterdikleri çabalardan ve özveriden dolayı Bakanımıza ve Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
    Ortaya çıkan tablonun birlikte hareket etmenin en güzel örneklerinden biri olduğunu belirten Samsun TSO Başkanı Murzioğlu, şöyle devam etti: “Bir kentin kalkınmasına yön veren kurumların başında valilik, özel idare, belediye ve üniversite gelmektedir. Bu üçlüye iş dünyasının en önemli temsilcisi olması sıfatıyla Odalar da dahil olmaktadır. Son yıllarda ortak iradenin sonucu ortaya çok güzel projeler çıkmıştır. Bu projelerin ortaya çıkmasında siyasi hayatının her aşamasında, Samsun'un menfaatlerini ön planda tutan, kentimizin kabuğundan kurtulması adına büyük emek harcayan parlamentodaki iftiharımız Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç'ın, diğer milletvekillerimizin de payları yadsınamaz ölçüde büyüktür. Yeni hizmet binamızın yeri için bu zamana kadar desteklerini bizlerden esirgemeyen herkese yönetimin, meclis üyelerim ve oda üyelerim adına herkese teşekkür ediyorum.”

Başkan Murzioğlu'ndan 'yer' Teşekkürü

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım