Samsun, Şantiye Gibi

16 Aralık 2011 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ben yaklaşık 12 senedir belediye başkanıyım. Son yıllarda yakaladığımız bu sinerjiyi önümüzdeki 1-2 sene içerisinde Samsun'un bütün çehresinin topyekun değişimini sağlamak gibi bir sonuca ulaştıracağız ki, bu beni çok heyecanlandırıyor, dedi.

Samsun, Şantiye Gibi

   Başkan Yusuf Ziya Yılmaz yaptığı açıklamada, Samsun'da yapılan çalışmalardan bahsederek kentin şantiye haline geldiğini söyledi. Rönesans GYO tarafından eski otogar mevkisinde yapılan alışveriş merkezi ve otel çalışmaları ile diğer otel ve alışveriş çalışmaları ile ilgili bilgi veren Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "Haziran ayına kadar eski otogarın bulunduğu yerde yapılan inşaatın kaba kısmını büyük bir gayret göstererek bitirmeyi istiyorlar ki, bu küçük bir iş değil, yaklaşık 180 bin metrekare civarında bir inşaat var burada. Bittiği zaman burası büyük bir alışveriş ve konaklama tesisi olmak üzere bir büyük merkez haline gelecek. Samsun'da bunun gibi 2 tane daha büyük faaliyet var devam etmekte olan. Cumhuriyet Meydanı'nın olduğu yerdeki eski sigara fabrikası Torunlar ve Turkmall ortaklığında yapılıyor. Ama bunun 4'te 1'i kadar olmayan bir inşaat. Eski bir sigara fabrikasını yenileyerek bir alışveriş merkezi haline getiriyoruz. Orası da şehrin hayatına yeni bir sinerji katacak, yeni bir perspektif kacak. Samsun her tarafı şantiyeye dönüştü. Ekonomimizin içinde bulunduğu bu pozitiflik, hükümetimizin istikrarlı ekonomi politikaları ve milletvekillerimizin gayretleri, bizlerin yerelde ortaya koyduğumuz bu sinerjiyi birleştirerek topyekun enerjiye dönüştürüyoruz" diye konuştu.
   Samsunluların geleceğe dönük en küçük bir umutsuzluk yaşamamalarını isteyen Başkan Yılmaz, "Yine Fener Plajı'nın olduğu yerde Tanrıverdi Grup bir büyük 5 yıldızlı otelin inşaatına başlamak üzere. Güral Porselen Atakum'da bir inşaata başlamak üzere, Hilton'da Kirazlık'ta bir otel yapmak için başlangıç yaptı. Samsun'da çok büyük bir faaliyet var, bizim belediye hizmetlerimiz var. Birçok alanda adeta imece yapmış gibi koşuyoruz. Sabah çıktığımda akşama kadar işyerlerimizi bitiremiyorum, her birine 1'er saat ayırsam gün yetmiyor. Samsunluların geleceğe dönük en küçük bir umutsuzluk taşımamalarını, geleceğe dönük heyecan içinde olmalarını tavsiye ediyorum. Çocuklarımızın geleceği bizden daha iyi olacak. Samsun iyiye doğru gidiyor. 12 bin metrekarelik kullanım alanı olan bir Fuar ve Kongre Merkezi Ticaret ve Sanayi Odası, İl Özel İdaresi, Büyükşehir Belediyesi, üniversitemiz ve borsamız ile birlikte iş yapmamızın en güzel örneklerinden birisi. Onun yanına Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç'ın katkılarıyla 8 bin 500 kişilik kapalı spor salonu inşaatı devam ediyor. Onun yanına Stadyum Samsun isimli 40 bin kişilik bir stadın hazırlıkları yapılıyor. Pazar günü temelini atacağız, Eğitim Fakültesi'nin arkasına 2 bin kişilik spor salonu yapılacak" şeklinde konuştu.
   Samsun'un 'dünya kenti' olma yolunda ilerlediğini açıklayan Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, şöyle devam etti: "Kardeş şehir projeleri devam ediyor. Rusya'nın Novrosisyk şehri ile kardeş olduk, Odessa ile bir takım diyaloglarımız devam ediyor. Yunanistan'ın Kavala şehri ile bir işbirliği protokolümüz oldu. İran'ın Gülistan ve Korgan şehri ile bir protokol imzalanacak, Bosna Hersek'te bir şehir ile, Almanya'da bir şehir ile kardeş şehir oluyoruz. Samsun böylece dünyaya da açılıyor. Kültür sanata dönük Atakum'da Devlet Su İşleri kampının içinde büyük bir sahne sanatlarıyla ilgili kültür merkezinin inşaatına başlayacağız. Kent Müzesi inşaatı hızla devam ediyor. Sanat ve kültür bir kentin hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. İlçe belediyelerimizde çok gayretli, onlarında çok güzel gayretleri var."

Samsun, Şantiye Gibi
Samsun, Şantiye Gibi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım