Başkan Yılmaz, Küresel Girişimcilik Zirvesine Katılıyor.

28 Kasım 2011 Pazartesi | Haberler | |

İlki geçen yıl ABD'de düzenlenen Küresel Girişimcilik Zirvesi'nin ikincisi 3-6 Aralık 2011 tarihlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Başkan Yılmaz, Küresel Girişimcilik Zirvesine Katılıyor.

  Zirveye, alanında başarıyı yakalamış yurtdışından da katılacak önemli isimlerin yanı sıra; Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, “Sosyal Girişimcilik” konulu panel kapsamında Sabek-İŞGEM’i tanıtmak amacıyla sunum yapmak üzere zirveye katılacaktır.
Başbakanlık Kamu Diplomasi Koordinatörlüğünün internet sitesindeki duyuruya göre, “Girişimcilik, Değerler ve Kalkınma: Küresel Bir Gündem” başlıklı organizasyonun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde gerçekleştirileceği belirtildi.     
İstanbul Harbiye Kongre Merkezi'nde düzenlenecek zirveye ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden da katılacak.     
Alınan bilgilere göre Facebook'un kurucusu Marc Zuckerberg'in de zirveye davet edildiği ancak katılmayacağı belirtiliyor. 

İLKİ GEÇEN YIL ABD'DEYDİ  

İlki 26-27 Nisan 2010 tarihlerinde ABD Başkanı Barack Obama'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen zirve, temel olarak, dünyada girişimciliği destekleme amacını taşıyor. 
Bunun yanı sıra, kültürlerarası yakınlaşma ve sürdürülebilir kalkınma için girişimcilik kültürünün geliştirilmesi; girişimciler arası küresel işbirliğinin desteklenmesi ve başarı örneklerinin paylaşılması yine Girişimcilik Zirvesinin hedefleri arasında yer alıyor. 
Geçen yıl yapılan zirveye Türkiye'den de girişimciler katılmıştı. Bu girişimciler arasında, Airties Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, Yemek Sepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın, Pozitron’un kurucusu Fatih İşbecer, Technopolis'in kurucusu Şirin Elçi ile Deulcom International kurucusu Baybars Altuntaş bulunuyordu. 
Aynı zirvede Bangladeşli Bankacı Ekonomist Nobel Barış Ödülü sahibi Muhammed Yunus ve Yahoo'nun kurucusu Jerry Yang gibi tanınmış isimler de yer almıştı. 

OBAMA DUYURMUŞTU    

Geçen yıl düzenlenen toplantılar sırasında ABD Başkanı Obama, Türkiye'nin 2011 Girişimcilik Zirvesine ev sahipliği yapacağını duyurmuştu.  
İstanbul'da düzenlenecek zirvede, girişimciler arasında küresel işbirliklerinin, kültürlerarası yakınlaşmaya ve küresel barışa katkıları, “Girişimcilik Kültürü: Tarihi, Temelleri ve Geleceği”, “Küresel Girişimcilik Kültürünün Yaratılması”, “Küresel İşbirlikleri”, “İdeal İş Ortamının Oluşturulması: Türkiye Örneği”, “Girişimcilik İçin Özel Yaklaşımlar”, “Girişimciliğin Desteklenmesi ve Başarı Öyküleri” gibi temalar işlenecek.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım