Bakan Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi'ni Ziyaret Etti

14 Kasım 2011 Pazartesi | Haberler | |

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Bakan Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi'ni Ziyaret Etti

   Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Samsun Milletvekilleri Mustafa Demir ve Çağatay Kılıç'ın da bulunduğu ziyarette Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Novorossiysk ile hava ve deniz yolu bağlantısının direk olarak kurulması yönünde istekte bulunurken, "Novorossiysk ile ulaşım yönündeki sıkıntılarımız giderildiği takdirde her iki şehir de birbirine daha iyi yaklaşacaktır. İşadamlarımız Rusya'da, Rusya'nın iş adamları da Samsun'da yatırımlar yapmaya başlayacaktır" dedi.
   Novorossisk ile Samsun arasındaki ulaşım sorununa el atacağını ifade eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Rusya ile Türkiye iyi ilişkiler içersindedir. Rusya'nın Sochi kentindeki havaalanı ile Samsun arasındaki uçuşları ve denizyolu bağlantısını en kısa zamanda çözmeye çalışacağız. Bir şehrin belediye başkanının şehrin çevre ve alt yapı sorunlarıyla ilgilenmesinin yanı sıra şehrin kalkınmasına da kafa yorması büyük bir şeydir" dedi.

Bakan Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi'ni Ziyaret Etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım