İranlı İşadamları 13 Kasım'da Samsun'a Gelecek

10 Kasım 2011 Perşembe | Haberler | |

31 Ekim 2011 Pazartesi günü İran'a giden Vali Aksoy başkanlığındaki heyet, Gülistan Valisi tarafından havaalanında karşılandı. Ziyaretin ilk gününde Samsun heyeti; Gülistan Valisi, Vali Yardımcısı, Gülistan Ticaret Odası Başkanı ve üyelerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

İranlı İşadamları 13 Kasım'da Samsun'a Gelecek

Ticaret Odası Başkanı ve üyelerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.
Daha sonra Gülistan Valiliği'nce yürütülmekte olan yatırımlar, baraj inşaatı, otel inşaatı ve bazı fabrikalarda incelemelerde bulunuldu.
2 Kasım 2011 Çarşamba günü, Gorgan Belediye Başkanı Ebrahim Karimi ziyaret edildi. Eyalet fuarının resmi açılışı ve ihracat yapan iş adamalarına ödül töreni düzenlendi. Heyet fuarı gezerek bölgedeki tütün fabrikasında incelemelerde bulundu.
3 Kasım 2011 Perşembe günü, Doğal Kaynaklar Üniversitesi gezilerek araştırma merkezinde incelemelerde bulunuldu. Hazar Denizi'nde havyar üretimi gerçekleştirilen bölgede incelemelerde bulunuldu. Bölgenin Kuzey Avrupa, Kuzey ülkeleriyle ve Samsun Limanı arasında gerçekleştirilecek ilişkiler görüşüldü.
İki kent arasındaki ilişkilerin daha iyi noktaya taşınmasında görüş birliğine varıldı. Gorgan Belediyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesi arasında 'kardeş şehir' için ön görüşmeler ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile Doğal Kaynaklar Üniversitesi arasında iş birliği protokolü yapılması ile ilgili görüşmeler gerçekleştirildi.
Çalışma ziyaret sonrasında, Ekonomik İşlerden Sorumlu Vali Yardımcısı başkalığında 20 kişilik heyetin, 13 Kasım 2011 tarihinde Samsun'a gelerek Ticaret ve Sanayi Odası koordinesinde Samsunlu iş adamlarıyla görüşmeler yapılması kararlaştırıldı.
Vali Hüseyin Aksoy başkanlığında gerçekleştirilen temaslara, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu da katıldı.

İranlı İşadamları 13 Kasım'da Samsun'a Gelecek

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım