Başkan Yılmaz Sabah Kahvaltısında Iş Adamları Ve Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi.

9 Nisan 2010 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Samsunlu iş adamları ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ile birlikte Sabah kahvaltısın da bir araya geldi.

Başkan Yılmaz Sabah Kahvaltısında Iş Adamları Ve Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Samsunlu iş adamları ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ile birlikte Sabah kahvaltısın da bir araya geldi. Samsunlu İş adamı Tahsin Candemir Tarafından verilen sabah kahvaltısına Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve Samsunlu işadamları bir araya geldi sabah kahvaltısına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz İş adamları ve Meclis üyelerine hayata geçirilen projeleri ve gelecekte plan ve projeleri hakkında bilgi verdi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz”Bizleri böyle bir organizasyonda bir araya getiren Tahsin Candemir teşekkür ederim,göreve talip olduğumuz 1999 yılında Samsun'un önünde büyük engeller bulunuyordu. Şehrin merkezinde bulunan gıda toptancılarını, kamyon garajını, otogarı, sebze ve meyve halini, balık halini Yeşilkent bölgesine taşıyarak kentin önünü açtık. Bunu başarmak için uykusuz gecelerimiz oldu. Ancak başaracağımızdan emin olduğumuz için bu yaptık. Zor işleri başarmak için canla başla mücadele ettik. Bunda da başarılı elde ettik” dedi.

BEN HİZMET ADAMIYIM
Kendisinin bir Samsun sevdalısı olduğunu kaydeden Başkan Yılmaz,”Samsuna bir şeyler kazandırmak beni çok mutlu ediyor. Ben bir hizmet adamıyım. Samsun'un yararına olacak bir çivi dahi çakmak beni sevindiriyor.”dedi.

TEKEL SİGARA FABRİKASI SON AŞAMAYA GELDİ
Büyükşehir belediye başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Eski tekel fabrikasının olayının hallolduğunu ve Torullar ile Türkmol ortaklığı sigara fabrikasının 31 Yıllık iltifat hakkını aldığını söyledi.Yılmaz “Bildiğiniz gibi Eski tekel sigara fabrikasını Torullar ve Türkmol ortaklığında 30 yıllık iltifat hakkını aldı ihale oldu,ihalede şartname şöyleydi,sigara fabrikasının kompleksinin önünde 5 bin metre karelik bir otopark vardı,bu otoparkı  iki katlı yer altı otoparkı haline getirip yani şuandaki platformu bir otel ve alışveriş merkezi önü gezinti alanı olarak düzenlemeyi  ve iki katlı otoparkı içeriyor şartname otoparkın yapım ve gelirleri Büyükşehir belediyesi tarafından işletilecek şartı vardı ve Büyükşehir belediyesi olarak cirodan bir pay istiyorduk,ilk 10 yıl %4 ikinci 10 yıl %6 üçüncü 10 yıl ise %9 cirodan pay almaya dönük olan bir şarttı bizim şartnamemiz ve sigara fabrikasını sonuçlandırdık,Gazi Caddesini  Zafer sineması’ndan  Ykm’in köşesinden itibaren yayalaştıracağız ve gazi caddesi çok şık ve pres dişli bir alan haline gelecek”.dedi.

YENİ BEŞ YILDIZLI OTEL YERİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz iki yerde gündemde olan Beş Yıldızlı otel yeri hazırlığı hakkında bilgi verdi,.Yılmaz “Fener Plajının olduğu yer,güzel bir Turizm kompleksi haline gelebilir bu düşüncemi üç senedir var,ve ısrarla bu konuyu savundum ve bu konuyu Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’a da anlatmıştım,DLH İnşaat Bölge Müdürlüğünün orda Makine İkmal Baş mühendisliğine ait ambarları,atölyeleri ve depoları var bunlar DLH İnşaat Bölge Müdürlüğünün Arkasına Çekilerek yerleştirilebilir,Fener plajında olan 20 Dönümlük yeri’de boşalta bilir ve buraya Yüksek katlı bina yeri verebiliriz,bu konunun önünde birçok engeller vardı bunların çoğunu kaldırdık,Samsun milli emlak müdürlüğü buranın 49 Yıllığına aynen bizim sigara Fabrikasını 30 yıllığına verdiğimiz gibi,49 Yıllık irtifak hakkı yani araziyi Turizm tesisi yapılmak Turizm Tesis yapımcısına kiralamak üzere ihaleye çıktı,ve müracaat da oldu ve bu ihale Haziran ayı gibi sonuçlanacak.Bir diğer yer ise son bir yıl içerisinde yüksek sesle seslendirmeye başladığım Atakent’deki Meteoroloji il Müdürlüğünün olduğu yer,bana göre orası Meteoroloji hizmetleri yapmak konusunda bonkörce kullanılması gereken bir yer.yani burayıda bir Turizm şekline dönüştürelim Meteoroloji İl Müdürlüğü gerekirse bunun bir kenarına çekilsin,aşagı yukarı burada 40bin metrekare bir yer var buranın yarısına iddialı bir 5 yıldızlı bir otel buraya girer, ve burası ileriki günlerde sonuçlanacak,bu iki yer ihya olursa Samsun artık koltuğuna yaslanıp bu Turizm alt yapı eksikliğini çözememiş klasmanından kurtulmuş olacak,dedi.

Başkan Yılmaz Sabah Kahvaltısında Iş Adamları Ve Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi.
Başkan Yılmaz Sabah Kahvaltısında Iş Adamları Ve Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım