Ukrayna Ekibi, Samsun'dan Ayrıldı.

31 Ekim 2011 Pazartesi | Haberler | |

KASİF ve KASİAD'ın organizasyonunda Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin misafiri olarak Samsun'da bulunan Ukrayna heyeti, kentten ayrıldı.

Ukrayna Ekibi, Samsun'dan Ayrıldı.

   Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından İstanbul'da düzenlenen Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2011 programına katılmak üzere Türkiye'ye gelen Ukrayna heyeti, İstanbul'daki temaslarının ardından Samsun'a gelmişti. KASİF ve KASiAD'ın organizesinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın düzenlediği bir dizi etkinliklere katılan konuk heyet, bu sabah Samsun'dan ayrıldı. Heyetin ziyaretiyle ilgili değerlendirmede bulunan KASİAD Başkanı Abdurrahman Hacıkerimoğlu, Samsun'a gelen
Ukrayna heyetinin iki günlük temaslarının çok verimli geçtiğini söyledi. Hacıkerimoğlu, "İki gün boyunca Samsun'da misafir ettiğimiz Ukraynalı heyetle verimli temaslarda bulunduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz heyetle birebir ilgilendi. Ticaret ve Sanayi Odamızla yapılan işbirliği protokolleri de iki ülke arasında ticaretin gelişmesine önemli katkıları olacaktır. İki günlük ziyaret süresince ilimizdeki bazı tesisleri ziyaret etme imkanı buldular. Misafirlere Samsun'u gezdirme şansı bulduk. İki günlük kısa bir sürede bile Samsun'da iş yapmak isteyen firmalar oldu. Strimex LTD Şirketi, Samsun'da alüminyum, metal levha tesisi kurmak istiyor. Silver Food firması balıkçılıkla ilgileniyor ve lojistikle alakalı firma ise burayı merkez kabul ederek ihracatını ve lojistiğini Samsun üzerinden yapmayı hedeflediğini belirtti. Sonuç olarak TUSKON ve KASİF, Büyükşehir Belediyesi, Sanayi ve Ticaret Odası ve sivil toplum kuruluşları omuz omuza örnek bir çalışma ortaya koydu. Ve neticesi çok güzel oldu. Bundan sonra da bu tür çalışmaların Samsun'da devam etmesini temenni ediyorum" dedi.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım