Samsun, Ukrayna Yakınlaşması

26 Ekim 2011 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun TSO'nun misafiri olarak Ukrayna'nın Odessa, Kherson ve Cherskasy TSO'ları ile işbirliği protokolleri imzalanacak.

Samsun, Ukrayna Yakınlaşması

TUSKON tarafından düzenlenen bir organizasyona katılmak üzere İstanbul'a gelen Ukrayna'nın Odessa şehri tüccar ve sanayicileri Anadolu Günleri organizasyonu adı altında Samsun'a geldi. Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, KASİF Başkanı Osman Reis tarafından misafir edilen Ukrayna'nın Odessa ve Kherson şehirleri TSO yetkilileri Samsun TSO ile işbirliği protokolü imzalayacak.
Kahvaltıda Ukraynalı konukları misafir eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Amacımız Samsun'u, Samsun sanayisini tanıtmak, Odesalı komşularımızla münasebetlerimizi hızlandırmak ve geliştirmek istiyoruz" dedi.
İmzalanacak protokolün bürokratik engelleri ortadan kaldıracağını ifade eden TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "Odessa, Kherson ve Cherskasy şehirlerinin TSO yetkilileri ile işbirliği protokolü imzalayacağız. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacak bir protokol. Aramızda ticaret ve bazı sorunlarla karşılaşıyoruz. Gümrük ve bürokratik engellerinin ortadan kaldırılması için karşılıklı işbirliği protokolü imzalayacağız" diye konuştu.
Samsun'a gelen heyetin içerisinde Odessa Bölgesel TSO Birinci Başkan Yardımcısı Volodimir Shpirko, Dnipropetrovsk TSO Başkan Yardımcısı Liudmyla Nesterova, Rivne TSO Gümrük Deklarasyonu Mal Ürün Sertifikasyon Departmanı Başkanı Olena Smirnova, Kirikovahrad TSO Sertifikasyon Departman Başkanı Vira Shevchenko, Cherskasy TSO Başkan Yardımcısı Volodimir Nevesenko, Kherson TSO Birinci Başkan Yardımcısı Valentina Udod ve diğer yetkililer katıldı.

Samsun, Ukrayna Yakınlaşması

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım