Raylı Sistemde Birinci Yıl

11 Ekim 2011 Salı | Haberler | |

Samsun’da hafif raylı sistemin 10 Ekim 2010’da hizmete girmesinin birinci yılında başarılı personel ödüllendirildi.

Raylı Sistemde Birinci Yıl

   Raylı Sistem Depo Kumanda Merkezi’nde, sistemin hizmete girmesinin ardından bir yıl içerisinde başarı gösteren 26 personel ödüllendirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda başarılı çalışanlara belgeleri verildi. Çalışanlara hitaben konuşma yapan ve önemli mesajlar veren Başkan Yılmaz, raylı sistemin Samsun’un en genç ve maliyeti büyük pahalı organizasyonlardan biri olduğuna dikkat çekti.
   “108 milyon euroluk proje 130 milyon euroyu buldu” diyen Yılmaz, “Bu 300 milyon TL’ye denk gelen büyük bir sistem. İnşat ve mekanizasyon, kamulaştırma bedelleri gibi harcamalarla 500 milyon TL’yi aşan büyük bir yatırım. Hayatım boyunca hep yatırımlar yaptım, bu kadar büyük bir yatırımı, hiç bir yatırımı da konuşmadık. Bu kadar büyük yatırım sunan unsurlarsınız. Ne kadar önemli olduğunu başladığımızda anlattık. Bir yıl önce ‘vezirde-rezilde olabiliriz’ demiştik. Olacaksak hepimiz olacaktık. Tren işletmeciliğinden gelen bir ekip değildik. Ama başarı sağlandı, mutluyuz” dedi.
   Projenin büyüklüğü nedeniyle dikkatleri çektiğini ve personel alımıyla ilgili yaşanan bir sınav hakkında açıklamada bulunan Başkan Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sizlere şurada bir sınav açtık. Şu ‘bunun adamı’ dedi, bu ‘bunun adamı’ dedi. Hiç kimsenin adamı hiç kimse olmadı. Kur-an’ı getirin açın şuraya elimi koyayım. Bir kişi için ‘şunu, benim torpilim olarak işe alın’ diye bir kişiye söylemedim. Vallahi de söylemedim, billahi de söylemedim. Kim söyleyecek daha bunu benden daha öteye. Kimse söylemeyecek, biz sizi böyle seçtik. Burada belli arkadaşlarımızın yakınları şunlar bunlar olur ama alın teriyle, yani tırnaklarıyla becerileriyle burada sınav kazandılar, girdiler. Sınav kazanarak böyle büyük işe girmek, böyle büyük bir organizasyonda bu işe başlamak işi bitirmiyor, yetmiyor.”
   Yılmaz, çalışanları da kılık kıyafetlerinden konuşmalarına, hal ve tavırlarından her şeylerine dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Raylı Sistemde Birinci Yıl
Raylı Sistemde Birinci Yıl

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım