Geleneksel Kadın Dans Figürleri Ve Resim Heykel Sergisi Açılışı

13 Eylül 2011 Salı | Haberler | |

Karadeniz İlleri Kadın Platformu Derneği'nin (KİKAP) ZİRAAT Bankası Bölge Müdürlüğü sergi salonunda ev sahipliği yaptığı serginin açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yaptı.

Geleneksel Kadın Dans Figürleri Ve Resim Heykel Sergisi Açılışı

Karadeniz İlleri Kadın Platformu Derneği (KİKAP) Geleneksel Kadın Dans Figürleri ve Resim Heykel sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergide Samsunlu genç sanatçılar Duygu Çalışkan ve Ramazan Duymaz'ın çalışmaları yer aldı. Cuma günü saat 16:00'a kadar sanat severlerin beğenisine sunulacak olan heykel ve tabloları beğendiğini söyleyen ve çalışmaları için genç sanatçıları tebrik eden Yılmaz ''Genç sanatçılarımız Samsun'umuzun değerleridir. Sanata ayrı bir ilgim vardır ama Samsunlu olan genç sanatçıları ayrı bir ilgim ve desteğim vardır'' diye konuştu.
Sergiye ev sahipliği yapan Karadeniz İlleri Kadın Platformu Derneği Başkanı Nilgün Turan, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz ile cinsel istismara uğramış çocuklar ve çocuk annelerinin sorunları ve çözümleri konusunda karşılıklı konuştular.

ÇOCUK ANNE SAYISI CİDDİ RAKAMLARDA

Konu ile ilgili konuşan Karadeniz İlleri Kadın Platformu Derneği (KİKAP) Başkanı Nilgün Turan ''Karadeniz İlleri Kadın Platformu Derneği-KİKAP olarak cinsel istismara uğramış çocuklar için bakım ve rehabilitasyon merkezi talep ettik. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz, bize Samsun Valiliği bünyesinde oluşan bir projede memnuniyetle yer alacağını söyledi. Başkanımıza Bakım Hizmet Genel Müdürlüğünden Aile ve Kadın Sığınma Evlerinden sorumlu Gülseren Canpolat ve İzmir Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Arıkan beyefendiyi Samsun'a davet etmek istediğimizi söyledik. Kendisi bu konuda da bize yardımcı olacaklarını ifade etti. Biz Samsun'a getireceğimiz misafirlerimizin birikimlerinden yararlanacağız. Örneğin İzmir Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Arıkan'ın Gençlik Sığınma Evi Projesi var. Bu proje çok başarılı çalışmalar. Bu tür başarılı örneklerin mimarlarını Samsun'a getirip tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. '' dedi.
Samsun'da cinsel istismara uğrayan ve erken yaşta çocuk sahibi olan çocuk annelerin ciddi rakamlara ulaştığını söyleyen Turan, konu hakkında çözüme gidilmesi için proje çalışması yaptıklarını ve duruma kalıcı çözümler bulacaklarının altını çizerek '' Bizim, İzmir'de olduğu gibi Karadeniz'de cinsel istismara uğramış çocuklar için Samsun merkezli gençlik sığınma evleri açmak istiyoruz. Cinsel istismara uğramış çocuk sayısı ile on sekiz yaşından küçük ve evli olan çocuk anne sayısı Karadeniz'de en çok Samsun'da var. Bu ciddi sorunu en çabuk şekilde çözebilmemiz için Samsun 'da rehabilitasyon ve sığınma evleri açmayı hedefliyoruz. Samsun bu konuda öncü, aydın, çağdaş şehir. Yine bu konuda sayın Başkanımızla hem fikir olduk ve kendileri Büyükşehir olarak destek olacaklarını beyan ederek bizlere fikir verdi'' diye konuştu.

Geleneksel Kadın Dans Figürleri Ve Resim Heykel Sergisi Açılışı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım