Stadyum Samsun Tekkeköy'e Yapılacak

8 Ağustos 2011 Pazartesi | Haberler | |

Samsun'un Tekkeköy ilçesi'ndeki Fuar ve Kongre Merkezi'nin yanına yapılacağını söyledi.

Stadyum Samsun Tekkeköy'e Yapılacak

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy ilçesi Samsun-Ankara yolu üzerindeki ilçe kavşağı karşısında inşaatı başlanan 7 bin 500 kişilik Kapalı Spor Salonu ile Fuar ve Kongre Merkezi'nin yapılacağı yerde incelemelerde bulundu.

400 dönümlük arazi üzerine yapılacak tesisler hakkında açıklamalarda bulunan Yılmaz, "Karadeniz'in en büyük seyirci kapasiteli 7 bin 500 kişilik kapalı spor salonu inşaatını gerçekleştiriyoruz. Hatta bugün (Cumartesi günü) ilk beyaz betonunu dökeceğiz ve ilk çivisini çakmış bulunuyoruz. Bu inşaatın oluşmasında Samsun Büyükşehir Belediyemiz ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüz arasında ortaklık var. Eski Bayındırlık ve İskan Bakanımız Mustafa Demir'in de katkıları var. Bu proje, Mustafa Demir'in önerisi ile hayata geçiyor. 30 milyon TL'lik bu projenin yüzde 20'sini Büyükşehir Belediyemiz karşılıyor. Geri kalanını ise bir kısmını eski Bakanlık ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü karşılayacak. Sayın Suat Kılıç'ın Gençlik ve Spor Bakanı olması bizim için çok büyük bir şans. Bu proje daha hızlı ve seri bir şekilde, Bakanımızın Kılıç'ın da katkılarıyla tamamlanacak" dedi.

Başkan Yılmaz, 12 Ağustos tarihinde ihalesi yapılacak olan Fuar ve Kongre Merkezi'nin de inşaatına başlanacağını belirtti. Yılmaz, "400 dönümlük bu arazi üzerindeki başka bir projemiz ise Stadyum Samsun.Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç'ın Başbakanımıza teklif ederek ve Başbakanımızın da talimatlarını aldığı modern stadyum, bu alana yapılacak. 'Stadyum Samsun' adını alacak bu büyük inşaatı da Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç'ın ve TOKİ'nin katkılarıyla bir kentsel dönüşüm projesi kapsamında Samsun'a kazandıracağız. Samsun halkı 2013 yılının sonunda Tekkeköy kavşağının yanında bulunacak olan bu 3 büyük modern tesise kavuşmuş olacak. Bu 3 büyük tesisin Samsun halkımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Stadyum Samsun Tekkeköy'e Yapılacak
Stadyum Samsun Tekkeköy'e Yapılacak
Stadyum Samsun Tekkeköy'e Yapılacak
Stadyum Samsun Tekkeköy'e Yapılacak

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım