Kavala Heyeti Onuruna Yemek Verildi.

29 Temmuz 2011 Cuma | Haberler | |

Samsun'a iadeyi ziyarette bulunan Yunanistan'ın Kavala Belediye Başkanı Konstantinos Simitsis, kendileri onuruna verilen yemekte sirtaki şov yaptı.

Kavala Heyeti Onuruna Yemek Verildi.

Mart ayında Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın Kavala'yı ziyareti ile başlayan Samsun-Kavala ilişkilerinde bir adım daha atılıyor. Kavala Belediye Başkanı Konstantinos Simitsis, Kavala Ticaret Odası Başkanı Angelos Tsatsoulis, Kavala Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Markos Dempas, Kavala Tütün Müzesi Başkanı Ioannis Vyzıkas, ilişkilerin kurulmasını sağlayan ve projeyi yürüten Leyla Üstel Çağatay'dan oluşan heyet ile Başkan Yılmaz'a iadeyi ziyarette bulunmak üzere Samsun'a geldi. Geldikleri
gün bir takım ziyaret ve gezilere katılan Yunanistan heyeti, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından akşam yemeğinde Feyzinin Yeri'nde ağırlandı. Heyet halk oyunları eşliğinde karşılanırken, akşam yemeğinden sonra Kavala Belediye Başkanı Konstantinos Simitsis, Yunanistan'a özgü sirtaki oyununu oynadı.
Akşam yemeğinde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yıllar sonra Samsun ile Kavala arasında geçen mart ayında ilk adımı atılan dostluğun emin adımlarla geliştirilmesi için karşılıklı ziyaretlerin yapıldığını vurgulayarak, "Samsun'la Kavala arasında çok büyük dostluk bağları var. Samsun'da yaşayan birçok Kavalalı hemşehrimizin, Kavala'da yaşayan birçok hemşehrimizin aralarındaki dostluk ve sevginin gecikmiş de olsa köprülerini kurmak, diyaloglar geliştikçe kentler arasında
ekonomi, kültür, sanat ve sosyal hayat açısından son derece güzel gelişmeler oluşturabilir. İki şehrin arasından tarihten gelen bu kuvvetli bağları tazeleyerek, diyaloglarımızı geliştirerek, dostluklarımızı kuvvetlendirerek geleceğe doğru şehirlerimiz halkına güzel miraslar, güzel dostluklar bırakabiliriz. 21. yüzyıl şehirlerin yüzyılı olacak. Şehirler ülkeler içerisinde kendi başlarına ayrı bir ekonomi ve kültür oluşturmaya, farklılaşmaya çaba gösteriyorlar" dedi.

Kavala Heyeti Onuruna Yemek Verildi.
Kavala Heyeti Onuruna Yemek Verildi.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım