Novorossısk'e Giden Öğrenciler Samsun'a Döndü

28 Temmuz 2011 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Rusya'nın Novorosissk şehrine gönderilen 20 öğrenci ile 4 öğretmen, Samsun'a döndü.

Novorossısk'e Giden Öğrenciler Samsun'a Döndü

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Novorosissk'e giden 20 öğrenci ve öğretmen ile ailelerini Sevgi Kafe'de kahvaltıda ağırladı. Başkan Yılmaz yaptığı konuşmada, "Novorossisk ile kardeş belediye protokolünü bundan 8 ay önce imzaladık. Takip eden zaman içinde kardeş şehrimizin Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet şehrimizi ziyaret ettiler. Aramızda çok güzel bir hukuk oluştu. 6 yıldır süren çaba ve mücadelelerimizden sonra her iki ülkenin insanlarını bir masa etrafında fikir alışverişinde bulunuyor olmasını görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu süreç bir başlangıç, bundan sonra daha güzel adımlar atılacağına inanıyorum. Bundan sonra her iki ülke arasında çok güzel şeyler olacak. Her iki ülke arasında ticaretten çok, kardeşlik önemlidir" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun ve Novorossisk arasında Gelincik ve Anapa Havaalanlarına olmak üzere doğrudan uçak seferleri ile deniz seferleri konusunda üst düzeyde çalışmalar yapıldığını, deniz seferleri ile yolcu taşımacılığının başlatılmasıyla ilgili yapılan çalışmalarda sona gelindiğini açıkladı.

Novorossısk'e Giden Öğrenciler Samsun'a Döndü
Novorossısk'e Giden Öğrenciler Samsun'a Döndü

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım