Novorossısk İle İlişkiler Güçleniyor

21 Temmuz 2011 Perşembe | Haberler | |

Kardeş şehir olan Rusya'nın Novorossisk şehri yetkilileri, ziyaret amacıyla Samsun'a geldi.

Novorossısk İle İlişkiler Güçleniyor


   Novorossisk Belediye Başkanı Vladamir Sinyagovsky, Belediye Başkan Yardımcıları Igor Dyaçenko, Larisa Krioni, Galina Aleynikova, daire amirleri ve iş adamları Samsun'da iki gün sürecek ziyaretleri kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'nu ziyaret ettiler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "Uzun zamandır, bize başkentimizden daha yakın olan Novorossisk kentiyle Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz önderliğinde bir takım ilişkiler kurmaya çalışıyoruz. Amacımız denizden de olsa Rusya ile ilişkilerimizi çok sıcak bir noktaya getirmektir" dedi.
    Ulaşım sorununun çözülmesi durumunda iki şehir arasında verimliliğin artacağından ve ilişkilerin üst düzeye çıkacağından emin olduklarını dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, şunları söyledi: "İki şehir arasındaki en büyük sorunlarımızdan bir tanesi ulaşım sorunudur. Bu sorunu çözdüğümüz takdirde ilişkilerimiz daha da iyi yol alacaktır. İkinci sorun bizim mevzuatımız ile kendi mevzuatları arasındaki uyum ve uyumsuzluklara dönük olan problemleri alt alta koymamız gereğidir."
    Novorossisk Belediye Başkanı Vladamir Sinyagovsky de, "Türk iş adamlarının Novorossisk kentine yapacakları yatırımlarda oluşabilecek sıkıntılar bize bildirilmesi durumunda her türlü yardımı yapmaya hazırız" diye konuştu.

Novorossısk İle İlişkiler Güçleniyor

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım