Başkan Yılmaz, Çatalarmut Köprülü Kavşağı İnceledi

28 Haziran 2011 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çatalarmut Köprülü Kavşağı'nın yaklaşık 15 gün içinde araç geçebilir hale geleceğini söyledi.

Başkan Yılmaz, Çatalarmut Köprülü Kavşağı İnceledi

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Barış Bulvarı ile Ankara Bulvarı'nın kesişme noktası olan Çatalarmut'ta yapılan Çatalarmut Köprülü Kavşağı'nda yapılan çalışmaları, Başkan Vekili Turan Çakır, Genel Sekreter Yardımcıları Sefer Arlı ve Mustafa Yurt ile birlikte yerinde inceledi.
Köprülü kavşak çalışmasının yakın zamanda bitirileceğini söyleyen Başkan Yılmaz, "Bu kavşak hemzemindi, belki bu aşamada buradaki trafik keşmekeşi hissedilir boyutta değildi ama çok kısa sürede büyük bir trafik yoğunluğuna dönüşeceğini öngördük. 400 yataklı hastanemiz var, onun yanında ruh ve sinir hastalıkları hastanesi ve bir başka hastane daha yapılıyor. Günlük bu hastanelere gelen giden insan sayısı şuanda bile 2 bin civarında. Hastaneler kompleksi olunca buraya gelen giden insan sayısı 10 bini bulacak. Ayrıca otogardan çıkıp Eğitim Fakültesi'ni dolanmadan şehre gelmek isteyenler, Ankara yolundan gelip şehre girmek isteyenler bu yolu kullanacak. Burada bir köprülü kavşak planladık. Şuana kadar müteahhide ödenen miktar 7 milyon civarında, bizim makineli ekiplerimizle 3 milyon liralık bir çalışma yaptık, 2 milyon civarında da kamulaştırma masrafı olmak üzere toplam 12 milyon liralık imalatı yaklaşık 7 ayın içerisinde bitiriyoruz. Seçimden önce bitirerek Başbakanımızın Samsun'a gelişinde açılışını yapmak istedik ama bu olmadı. Çok şık bir açma kapama tüneli ve viyadükü bulunan çok hoş bir kompleks, modern bir yüzü olan, aydınlık bir imalat sunan bir yapıyı burada oluşturuyoruz. Yaklaşık 15 gün içerisinde buradan araç geçebilir hale gelecek. Temmuz ayının sonlarına doğru modern bir üst geçit köprüsünü hizmete sunacağız" dedi.
Kavşağı süratle Hastanebaşı'na bağlamak istediklerini anlatan Yılmaz, şöyle konuştu: "2. Bulvar projemizde Hastanebaşı Camisi'ne kadar geldik. Hastanebaşı Camisi'nden bir duble yol ile bu kavşağa bağlayacağız. Bu kavşağın şehrime çok değer katacağına inanıyorum. Derebahçe'de tren yolunu hemzemin geçitle geçiyoruz. Orayı da bir köprülü kavşakla geçince otogardan girince 5 dakikada Belediyeevleri'nde olacaksınız. Normal yoldan Eğitim Fakültesi'ni dolaşarak 20 dakikada ancak gidebilirsiniz. Bu kadar farklı bir seviyede trafiği birbirinden gizleyerek geçirdiğimiz, kavşaklarla donattığımız bu 2. Bulvar, kentin ulaşımında çok büyük nefes almaya neden olacak."

Başkan Yılmaz, Çatalarmut Köprülü Kavşağı İnceledi
Başkan Yılmaz, Çatalarmut Köprülü Kavşağı İnceledi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım