Büyükşehir Belediyesi, Ferhat Gibi Dağları Deliyor

24 Haziran 2011 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kentin sokak ve caddelerini standartları yüksek alanlara dönüştürmek için adeta Ferhat gibi dağları deliyor.

Büyükşehir Belediyesi, Ferhat Gibi Dağları Deliyor

Samsun'da yol, tahkimat ve diğer sanat yapılarına yönelik hizmetlerini sürdüren belediye, tüm bu çalışmalar için ise zorlu bir süreç geçiriyor. Asfalt, tahkimat ve diğer sanat yapılarına malzeme yetiştirmek için çabalayan Büyükşehir Belediyesi, Kuşçulu ve Alanlı mevkilerinde yasal izinlerle dinamitle dağları patlatıyor. Alanlı bölgesinde yapılacak sel kapanı için burada rezervuar oluşturma çalışmaları yürüten belediye, bir yandan da buradan çıkan malzemeyi hizmete dönüştürüyor. Yine Kuşçulu bölgesinde çimento, kum ve çakıl satıcılarına alan oluşturma çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, buradan çıkan malzemeyi de Samsun'a hizmet olarak değerlendiriyor. İzlediği yöntemle adeta bir taşla iki kuş vuran Büyükşehir Belediyesi, dağlardan gelen devasa kayaları Samsun'a asfalt ve diğer sanat yapıları olarak geri kazandırıyor.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bu zorlu süreç ile ilgili yaptığı açıklamada, kentin asfalt ve diğer sanat yapı ihtiyaçlarını gidermek için canla başla çalıştıklarını açıkladı. Yılmaz, hizmet için "Ferhat gibi dağları deliyoruz; çünkü Samsun bizim aşkımız" dedi.
Belediye olarak işlettikleri taş ocaklarından yol, tahkimat ve diğer sanat yapıları için 1 milyon ton taş üretimi gerçekleştirdiklerini anlatan Yılmaz, şöyle konuştu: "Belediyemizin resmi taş ocakları olan Gürgenyatağı, Nebiyan, Ladik-Toptepe ve Kutlukent taş ocaklarından üretilen malzeme ile Samsun'a asfalt, tahkimat ve diğer sanat yapılarına yönelik hizmetler sağlıyoruz. Şuan Alanlı bölgesinde yapılacak sel kapanı için burada rezervuar oluşturuyoruz. Bu nedenle dinamitle dağlar patlatılıyor. Buradan elde edilen malzeme Samsun'a hizmet olarak dönüyor. Yine Kuşçulu'daki bölgeye de çimento, kum ve çakıl satıcılarını taşıyacağız. Bu nedenle burada da yapmış olduğumuz alan oluşturma çalışmaları için dinamitle dağları patlatıyoruz. Buradan da elde edilen malzemeyi de Samsun'a hizmet olarak geri kazandırıyoruz."

Büyükşehir Belediyesi, Ferhat Gibi Dağları Deliyor
Büyükşehir Belediyesi, Ferhat Gibi Dağları Deliyor

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım