Halk Dansları Festivali'ne 16 Ülkeden 550 Dansçı Katılacak

15 Temmuz 2015 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, 33. Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin 22-30 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını, festivale 16 ülkeden 550 kişinin katılacağını söyledi...

Halk Dansları Festivali'ne 16 Ülkeden 550 Dansçı KatılacakÇeşitli felaketler yüzünden 2 senedir yapılamayan festival bu sene 22-30 Temmuz tarihleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Festival, kortej yürüyüşü ile start alacak. 22 Temmuz’da DSİ önünden başlayacak olan kortej yürüyüşüne ünlü sanatçı Ferhat Göçer ve şehrin ileri gelenleri de katılacak. Bu sene ilk kez gösteriler talep eden ilçelerde de yapılacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Eski Konservatuvar binasında yapılan toplantıda konuşan Çamaş, “Samsun Uluslararası Halk Dansları Festivali 33 yıldır devam ediyor. Geçtiğimiz 2 yılda şehrimizde yaşanan sel felaketi ve Soma’da yaşanan maden felaketi yüzünden 2 kez iptal edilmişti. Bu yıl festival Cumhuriyet Meydanı’nda 30 Temmuz’a kadar devam edecek. Halk Dansları Festivali’ne 16 ülkeden yaklaşık 550 sporcu katılacak. Bu yıl farklı olarak açılış sonrasında Çiftlik Caddesi’nde devam edecek korteje Samsun Milletvekilleri, Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ünlü sanatçı Ferhat Göçer de iştirak edecek. Cumhuriyet Meydanı’ndaki kısa gösterilerden sonra açılış akşamı Ferhat Göçer konseri ile programımızı başlatacağız. Şehrin farklı noktalarında da gösteriler yapılacak. Bu sene farklı olarak ilçelere de gidilerek gösteriler yapılacak. Yani sadece şehir merkezinde değil, bizden talepte bulunan ilçelerimize de gidip oralarda da 1 akşam gösteri yapılacak. Samsun’un uluslararası anlamdaki en büyük organizasyonunu hep birlikte yaşatmaya çalışacağız. Şehrin tanınırlığının arttırılmasını, şehrin sahip olduğu potansiyellerin yurt dışına taşınmasını, buraya gelen 550 misafirin buralarda edindiği izlenimleri gittikleri yerlerde anlatmalarını arzu ediyoruz. O duyarlılıkla bu işin üstünde çok duruyoruz” dedi.

Halk Dansları Festivali’nin final gösterileri ve ödül töreni 29 Temmuz’da Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak.
Halk Dansları Festivali'ne 16 Ülkeden 550 Dansçı Katılacak

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım