Büyükşehir, Yabancılar Pazarı’nın Havalandırma Sorununu Çözüyor

25 Haziran 2015 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Yabancılar Pazarı’nın havalandırma sorununu çözüyor...

Büyükşehir, Yabancılar Pazarı’nın Havalandırma Sorununu ÇözüyorYabancılar Pazarı’nın çatısına havalandırma tünellerinin yapımı devam ediyor. Havalandırma borularının ana hatları pazarın çatısına yerleştirildi. Esnafın işleri bölünmesin diye işçiler çalışmalarına gece başlayıp sabah sonlandırılıyor. Pazar esnafı, havalandırma sorununun çözülmesinin ardından çarşıya daha fazla müşterinin geleceğini ümit ediyor.

Yabancılar Pazarı’nın en büyük sorununu hallettiklerini belirten Yabancılar Çarşısı Oyuncakçı ve Kırtasiyeciler Odası Başkanı Olcay İnanç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Uzun zamandan beri Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda pazarın havalandırma problemi çözülüyor. Yaklaşık 1.5 ay sonra buradaki sorunu tamamen çözmüş olacağız. Bu soğutma sistemi iki aşamalı olarak yapılıyor. İlk önce yapılan çalışma ile dışarıdan alınan temiz hava yabancılar pazarı içerisine aktarılarak içerisinin soğuması sağlanacak. Bunun sonrasında da aynı kanallardan ısıtma sistemi yapılacak. Oda radyant ısıtma sistemi kullanılarak koridorlara döşenecek. Halkımız böylelikle soğuk havalarda Yabancılar Pazarı’nda sıcak bir ortamda alışverişlerini yapabilecekler. Bu havalandırma sistemi Yabancılar Pazarı esnafını olumlu yönde etkileyecektir. Burada sıcak bir ortamda alışveriş yapmayı herkes ister. Kötü havalarda bizim müşteri kaybımız mevcuttu. Ama buranın havalandırma sisteminin yapıldığını vatandaşlar duyduğu zaman kapalı bir alanda vatandaşlar gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapacaklardır. Bu da esnafımıza fazda sağlayacaktır. Aynı şekilde yazın da burada sıcaktan durulmuyordu. Bu sistem ile birlikte yazın da vatandaşlarımız kapalı bir ortamda serin bir şekilde alışverişlerini yapabilecekler” dedi.

Pazarın yaz ve kış aylarında en büyük sorunu olan havalandırma sorununu halleden Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini ileten İnanç, “Bu zaman kadar bize hep Büyükşehir Belediyesi destek oldu. Bu pazarın buraya gelmesinde, böyle bir tesisin oluşmasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz Beye çok teşekkür ediyoruz. Aynı şekilde bu havalandırma sisteminin burada yapılmasında kendilerinin talimatları doğrultusunda hayata geçirildi. Buranın yapılamasındaki bütün kaynağı da Büyükşehir Belediyesi sağlamaktadır. Bu anlamda Yabancılar Pazarı esnafları olarak Büyükşehir Belediyemize teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.
Büyükşehir, Yabancılar Pazarı’nın Havalandırma Sorununu Çözüyor

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım