Novorossısk Heyeti Samsun'da

24 Mayıs 2011 Salı | Haberler | |

Samsun'a gelen 'kardeş şehir' Novorossisk Heyeti, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Novorossısk Heyeti Samsun'da

Novorossisk Belediye Başkan Vekili ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanı Satalov Aleksandr Vasilyeviç, Novorossisk Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Zharinov Igor Gennadyeviç ve çeşitli kurum ve kuruluşlardan temsilcilerin yer aldığı heyet Samsun'a gelerek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından Sevgi Kafe'de karşılandı. Rusya heyeti ile bir araya gelen Yusuf Ziya Yılmaz, Novorossisk heyetini Samsun'da görmekten çok mutlu olduğunu söyledi.
Kahvaltının ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret eden Rusya Novorossisk Heyeti, Samsun'da olmaktan mutlu olduklarını dile getirdiler. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Novorossisk ile ilişkilerinin daha da iyiye gittiğini belirtti.
Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a konuklar çeşitli hediyeler verdi. Başkan Yılmaz ise Novorossisk Belediye Başkan Vekili ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanı Satalov Aleksandr Vasilyeviç'e Mustafa Kemal Atatürk'ün Anıt heykelini hediye etti.

Novorossısk Heyeti Samsun'da
Novorossısk Heyeti Samsun'da
Novorossısk Heyeti Samsun'da

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım