Başkan Yılmaz, İş Adamları İle Bir Araya Geldi

23 Mayıs 2011 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunlu işadamları ile bir araya geldi.

Başkan Yılmaz, İş Adamları İle Bir Araya Geldi

Eski Yeşilkent Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz'ın düzenlediği kahvaltıda iş adamlarıyla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'da yapılan ve yapımı devam eden projeleri anlattı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın muhteşem geçtiğini, Samsunluların sahil yolunu doldurduklarını ifade eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "Samsun bildiğiniz gibi 19 Mayıs öncesi ve sonrası biraz hareketli olur. Şimdi o hareketin içerisindeyiz bu günlerde. Ben hayatım boyunca Samsun'da bu kadar bir hareketlilik ve kalabalık görmedim. Tütün İskelesi'nin bulunduğu yerden başlayıp Bandırma Vapuru'nun olduğu yere kadar mahşeri bir kalabalık vardı. Samsun'da 19 Mayıs kutlamaları büyük bir şölene dönüşüyor. Bildiğiniz gibi akşam saat 20:30 sıralarında meydanda bir konser verdik. Ben 'insanlar yorulmuşlardır, hava biraz soğuk, gelen az olur' diye düşündüm ama tam tersi oldu. Cumhuriyet Meydanı'nda adım atmaya yer yoktu, bu kalabalığı gördüğüm zaman şöyle düşündüm; 'önümüzdeki yıllarda karnaval ve festival yapılabilir.' Samsun halkının buna ihtiyacı var" dedi.
Siyasetin ısındığını ve yaşanan olaylarının seçime gölge düşürdüğünü söyleyen Yusuf Ziya Yılmaz, "Bildiğiniz gibi siyaset ısınıyor. 12 Haziran'da seçim var. Bir taraftan hiç kimsenin 'Allah bizi o duruma düşürmesin' dediğimiz siyaseti çirkinleştiren malum olaylar da oluyor. Atışmalar ve kasetlerle ilgili olaylarda şahsi olan düşüncem ülkemizdeki seçimin güzelliğine gölge düşüyor. Seçimler meydanlarda nutukların atıldığı, liderlerinin her birinin taklitlerinin yapıldığı bir olay olmalı. Belden aşağıya vurarak toplumu kategorize eden, sinirlerini bozan, yani kimsenin işine yaradığını zannetmediğim olayların olması beni rahatsız ediyor. Ben onlardan bir fayda görmüyorum, ülkem adına fayda görmüyorum. Demokraside ister sevin ister sevmeyin, ister beğenin ister beğenmeyin ki beğenmediğiniz mutlaka olacaktır" diye konuştu.
Samsun eski TEKEL fabrikalarının turizm ve ticaret merkezine dönüştürüleceğini açıklayan Yılmaz, "Eski TEKEL fabrikasında inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Sigara fabrikasının kompleksinin önünde 5 bin metrekarelik bir otopark, bu otoparkı iki katlı yeraltı otoparkı haline getirip, yani şuanda platformu bir otel ve alışveriş merkezi, önü gezinti alanı olarak düzenlemeyi ve iki katlı otoparkı içeriyor. Bu proje bittiği zaman Samsun'a çok güzel şeyler katacağına inanıyorum. Diğer güzel olay ise, bundan 2 ay önce eski otogar alanında Rönesans Grup tarafından yapılacak olan alışveriş merkezinin temeli atıldı ve 2012 yılının 29 Ekim tarihinde otel ve alışveriş merkezini bitirecekler. Samsun için yapılacak yatırım ile Samsun'un nitelikli yatak kapasitesi önemli oranda artıyor. Samsun'da özellikle geliştirmeyi hedeflediğimiz alanlardan birisi de turizm. Turizm bakımından çok önemli bir potansiyele sahip olmamıza rağmen arzu edilen seviyede turist alabilmiş değiliz. Bunun en temel nedenlerinden birisi de nitelikli yatak sayısına sahip olmayışımız. Bu otel bu anlamda özellikle bizim nitelikli yatak sayımızı da artıracak. 5 yıldızlı otel statüsünde olması nedeniyle önemli bir ihtiyacımızı da gidermiş olacaktır ve Samsun'a 5 yıldızlı otel kazandırmak ile ilgili çalışmalarımız da devam ediyor" şeklinde konuştu.
Samsunspor Kulüp Başkanı Erkut Tutu sayesinde Samsunspor'un Süper Lig'e yükseldiğini açıklayan Başkan Yılmaz, şu ifadelerde bulundu: "Samsunspor Erkut Tutu'nun şahsi yetenekleri ve özellikleri sayesinde Süper Lig'e yükseldi. 1 yıl önce aynı maddi sıkıntıları, aynı sorunları olan bir takım binbir güçle ligi tamamlayabildi. Erkut Tutu'nun gayreti, bizleri kucaklaması, bizleri işin içerisine çekmesi sayesinde Süper Lig'e yükseldi. Bundan sonraki süreçte Samsunspor'a Süper Lig'de başarılar diliyorum."

Başkan Yılmaz, İş Adamları İle Bir Araya Geldi
Başkan Yılmaz, İş Adamları İle Bir Araya Geldi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım