Kurtuluş Savaşı Panoraması

17 Mayıs 2011 Salı | Haberler | |

“Kurtuluş Savaşı Panoraması” isimli resim sergisi, Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde açıldı.

Kurtuluş Savaşı Panoraması

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, OMÜ Gençlik Kulübü tarafından Samsun'a davet edilen, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkanı Prof. Aydın Ayan'ın, ''Kurtuluş Savaşı Panoraması'' isimli resim sergisi, Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde açıldı.
Gençlik Kulübü Akademik Danışmanı Doç. Dr. Metin Eker yaptığı konuşmada, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında bu sergiyi açıyoruz. Burada Prof. Dr. Sayın Aydın Ayan'a ait 21 tane birbirinden anlamlı resim var. Resimlere büyük emek harcayan hocamıza teşekkür ediyorum” dedi.
Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Prof. Aydın Ayan'ın birlikte kestikleri açılış kurdelesinin ardından sergi davetlilerle birlikte gezildi. Sergiye ayrıca; Vali Yardımcısı Hasan Ersan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş ve OMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mustafa Çayıroğlu katıldı.

Kurtuluş Savaşı Panoraması
Kurtuluş Savaşı Panoraması

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım