Başkan Yılmaz'dan Altın Yumruklara Altın

12 Mayıs 2011 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yıldızlar ve gençler kategorisinde dünya şampiyonluğu, ikinciliği ve üçüncülüğü alan Samsunlu bayan boksörleri altın ile ödüllendirdi.

Başkan Yılmaz'dan Altın Yumruklara Altın
Antalya'da 21 Nisan ve 1 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 1. Dünya Genç ve Yıldız Bayanlar Boks Şampiyonası'nda Samsunlu bayan boksörler 3 madalya aldı. Yıldızlar kategorisinde 57 kilogramda dünya şampiyonu olan Reyhan Çakır, yıldızlar kategorisinde 46 kilogramda dünya ikincisi olan Neriman Istık ve gençler kategorisinde 60 kilogramda dünya üçüncüsü olan Gamze Başar, antrenörleri Bayan Milli Takım Antrenörü Ramazan Ballıoğlu ve Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Başar ve Şampiyonlar Bosk Spor Kulübü Başkanı Sadettin Başar, Başkan Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.
Genç sporcuları başarılarından dolayı cumhuriyet altını ile ödüllendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Samsun'da birçok spor dalında önemli başarılar elde eden sporcularımız var. Bu spor dallarına boks sporu da dahil oldu. Artık bayanlarda boks yaygınlaşmaya başlıyor. Dünya şampiyonasında önemli dereceler elde eden sporcularımız bizleri oldukça memnun etti. Sporcularımıza bu imkanı sunan ailelerini tebrik ediyorum” dedi.
Başkan Yılmaz'dan Altın Yumruklara Altın
Başkan Yılmaz'dan Altın Yumruklara Altın

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım