Başkan Yılmaz: “tüm Çabamız İnsana Hak Ettiği Hizmeti Vermek”

15 Mayıs 2015 Cuma | Haberler | |

Samsun'un Ladik İlçe Merkezi'nde bulunan AK Parti Seçim koordinasyon Merkezi'ne ilçedeki tüm muhtarları çağırarak talepleri dinleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, çalışma arkadaşlarına çeşitli talimatlar vererek iş takvimi belirledi...

Başkan Yılmaz: “tüm Çabamız İnsana Hak Ettiği Hizmeti Vermek”

“TÜM ÇABAMIZ İNSANA HAK ETTİĞİ HİZMETİ VERMEK”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın, belediye sınırları içerisinde yer alan köy ve mahallerin sorunlarını yerinde görmek ve çözüm üretmek amacıyla, köy muhtarları ile birlikte yaptığı toplantılarda bu kez durak Ladik ilçesi oldu.

Ladik'te muhtarlarla istişare toplantısı yapan Yılmaz,"Bütünşehir Yasası ile birlikte sorumluluk bize düştü. Heryerde hizmetleri sorumluluğumuzun bilincinde koşuşturarak yapmaya çalışıyoruz. Bunların içerisinde yürümekte olan hizmetler var, yine önümüzdeki günlerde bunlara dahil edeceğimiz hizmetler var. Ladik bugünlerde hiç hoş görünmüyor. Kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmalarının bu zamana kadar yapılmamış olması maalesef büyük eksiklik. Sadece Ladik'in de sorunu değil bu. Çoğu ilçemizde de var aynı sorunlar. Böyle bir miras aldık. Terme'de bir durum var ki evlere şenlik. Bunları çözmek için inanılmaz bir gayret ve enerji harcıyoruz. Parayı bıraktık ama paranla her şeyi yapamıyorsun ki. İşte Ladik'in içi paran yok diye mi gecikiyor bunlar. O kadar ince ve kılı kırtık işler var ki adama aha para hadi yap dediğinde bile yapılmıyor zamana ihtiyaç olduğu söyleniyor. Zannetmeyin ki işimizi takip etmiyoruz. İnanılmaz bir hassasiyetle işimizi takip ediyoruz ve yapılabilecek ne varsa tüm enerjimizi harcıyoruz. Tüm çabamız insana hak ettiği hizmeti vermek. Bu göreve talip olup belediye başkanı oldu isek görevlerimizi yerine getireceğiz. İşte bugün bu yüzden buradayız. Eksiklerimiz varsa bize iletin çünkü kusursuzluk Allah'a mahsustur" dedi.

HANGİ BALTAYA SAP OLDUNUZ DA ÜLKEYE TALİPSİNİZ?

7 Haziran seçimlerine de vurgu yapan Başkan Yılmaz,"23 gün sonra bir seçime gireceğiz. Siyasetin elektriği daha insanlara henüz yansımadı. Seçimler güzel bir şey. Demokrasinin olmazsa olmazlarıdır. Bu yüzden coşkulu olmalı, tartışmalı da olmalı ama kavga gürültülü değil. Kavgadan memlekete bir hayır gelmiyor. Zaten milletimiz de o kavgacılara prim vermiyor. Çünkü halk icraata bakıyor boş lafa değil. Bu seçim Türkiye'nin bir dönüm noktası. 13 senedir ülkeyi iyi yöneten ve giderek de oylarını artıran AK Parti'nin 7 Haziran'da tekrar halkın önüne gidip "Ey halkım biz sizi yönetmeye bir daha talibiz" dediği bir seçim. Türkiye 8 Haziran sabahı yine bir olumsuzluk olmadan istikrarla ve güvenle yeni bir 4 seneye doğru yelken açacak. Samsun'da bundan nasibini alacak. O bakımdan istikrarda fayda var. AK Parti seçimden güçlü bir şekilde çıkarsa benimde Samsun'da elim güçlü olur. Çünkü bu ülkenin geleceği istikrardan, birlikten, dirlikten geçiyor" diye konuştu.

Muhalefet partilerini de hedef alan Yılmaz, "Hiç iktidar olamamış, bu ülke için hiç bir şey yapmamış kişiler çıkıp beni getirin bakın neler yapacağım diyor. Ne bileyim ben senin neyi yapıp neyi yapamayacağını. Bugüne kadar hiçbir şey yapmadın ki. Bugüne kadar bir baltaya sap olmadın ki. Sap olmak için bile bir iddia ortaya koymadın. Hiç iktidar olmak için bir gayret göstermedin ki. Kendi meselelerinin içinden çıkıp ta ben ülkem için şunu yapacağım diye bir dik duruş sergilemedin ki. Tüm bunları AK Parti'nin dışındaki tüm siyasi partilere söylüyorum. AK Parti icraat partisi hizmet partisi. Bunun dışındakiler ideoloji partisi. Sadece ideoloji yapıyorlar. Siyaseti laf ebeliği sanıyorlar. Laf ebeliği ile bir yere gelmeye çalışıyorlar. Bizim derdimiz iş yapmak. Hani cumhurbaşkanımız diyor ya "Bizim derdimiz var arkadaş" işte o dert dediği hizmet yapmak,iş yapmak. Biz hizmet etme derdini dert edinmişiz. O yüzden seçimler için köylerinizde çok çalışın. İstikrar için hizmet için el ele verin" şeklinde konuştu.

MUHTARLAR ANLATTI BAŞKAN TALİMAT YAĞDIRDI

Başkan Yılmaz'ın konuşmasının ardından muhtarlar köylerindeki sorunları anlattı. Muhtarların taleplerini ve sorunlarını can kulağı ile dinleyen Başkan Yılmaz, çalışma arkadaşlarına talimat vererek sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturulması sözünü verdi.

Başkan Yılmaz: “tüm Çabamız İnsana Hak Ettiği Hizmeti Vermek”
Başkan Yılmaz: “tüm Çabamız İnsana Hak Ettiği Hizmeti Vermek”
Başkan Yılmaz: “tüm Çabamız İnsana Hak Ettiği Hizmeti Vermek”
Başkan Yılmaz: “tüm Çabamız İnsana Hak Ettiği Hizmeti Vermek”
Başkan Yılmaz: “tüm Çabamız İnsana Hak Ettiği Hizmeti Vermek”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım