Başkan Yılmaz: “insana Hizmet Bizim İşimiz”

11 Mayıs 2015 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nın Terme ilçesi Ulusoy dinlenme tesislerinde organize ettiği muhtarlar buluşmasına katıldı. insana hizmetin AK Parti belediyeciliğinin işi olduğunu belirten Başkan Yılmaz, planladıkları hizmetleri aksamadan yerine getireceklerini kaydetti...

Başkan Yılmaz: “insana Hizmet Bizim İşimiz”

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun Milletvekili Adayı Kamuran Özden, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, AK Parti Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç’n da katıldığı kahvaltılı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, muhtarlara hitap etti. En önemli şeyin birlik be beraberlik olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz, bunu bozulmaması gerektiğini vurguladı.

İnsana nasıl hizmet edileceğini en iyi AK Parti belediyeciliğinin bildiğini ifade eden Başkan Yılmaz, ''Bazen 'Terme sahipsiz, Bafra'nın Çarşamba'nın gerisinde kaldı' diye konuşanlar var. İnanın gidin Bafra'ya Çarşamba'ya onlar da aynı şeyleri söylüyorlar. Hiçbir ilçemizin sahipsiz ve geri kaldığı yok. Belki bir takım işleri azıcık ertelemiş olabiliriz. Ama sonuçta yapılması gereken ne varsa yapacağız. Bunların hiç birisi telafi edilmeyecek şeyler değil. Dünya'nın en verimli topraklarına ilişkin sıralama yapılsa Samsun'un sahildeki toprakları ilk sırada yer alır. Biz bu topraklarda çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmayacaksak, zihinsel bir eksikliğimiz var demektir. Ama biz geleceğimizin bu günden daha iyi olmasını istiyoruz. Bunu için de daha fazla çalışacağız.'' dedi.

ADAYI OLAN TEK İLÇE TERME

Merkezin dışından Samsun'un 13 ilçesi arasında milletvekili adayı olan tek ilçenin Terme olduğuna dikkat çeken Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, ''Bu çok büyük bir avantajdır. Kamuran Bey'in bürokrasideki tecrübesi, sıcaklığı ve sempatisini kullanmanız lazım. Diğer ilçelerimizin işi sizden çok daha zor. Başka partileri hiç söylemiyorum. Onların işi hep zor. Onların adayları için 'Nereden buldunuz bunları, çok mu aradınız?' diyorlar. O yüzden Kamuran Bey, Terme için kredibilitesiyle birlikte büyük bir avantajdır.'' diye konuştu.

SEÇİMDEN SONRA DA BURADAYIZ

Hayatının 22 yıllık dönemini alt yapı, kısal kalkınma ve mühendislik hizmetlerine üzerine çalışarak geçirdiğini hatırlatan Başkan Yılmaz, ''Seçmenin seçime kadar sizden bitirilmesini istedikleri talepleri olduğunu biliyorum. Muhtarlarımız da 'Seçimden sonra ne olur ne olmaz' diyerek seçime kadar istenen talepleri yerine getirtebilmek için yollara düşüyor. Seçimden sonra da hükümet, AK Parti ve Yusuf Ziya Yılmaz burada. Seçimden iyi bir sonuç alarak çıktığımız taktirde hizmetin nasıl yapıldığını göreceksiniz. Enerjimiz, moralimiz dolu dizgin şekilde koşuyoruz. 30 Mart seçimlerinden bu güne kadar Terme'ye 5 milyon TL'lik yatırım yapmışız. 6 aya kadar bitireceğimiz 2.5 milyon TL'lik de yeni bir yatırım planlıyoruz. Hiç endişeniz olmasın. Ne planladıysak hepsini hayata geçireceğiz. '' bilgisini verdi.

Samsun ve ilçelerine hizmeti hiçbir zaman hazırlık olması için yapmadığını söyleyen Başkan Yılmaz, '' Samsun halkına hizmet etmek bizim işimiz. Bunu da nasıl yapacağımızı biliyoruz. Hizmet hızını da biraz daha artırıp daha kaliteli hale getireceğiz. AK Parti de insana hizmet üzerine kurulmuş bir siyasi partidir. Diğer partiler ise meselelere ideolojik açıdan bakıyorlar. Onlar hakkında fazla konuşmanın yararı olmadığını düşünüyorum. Onları dinlerken de sıkılıyorum. Söylediklerinde kazma, kürek, yol, köprü, inşaat, imalat, ihracat, ithalat, kişi başına düşen milli gelir yok. 'Biz size daha fazla vereceğiz' diyorlar. Nereden alacaksın da vereceksiz. Nasıl olacak bu. Böyle bir şey varsa bu güne kadar neden vermediniz? Şuan yaptığımız ve hazırlıklarını tamamladığımız işleri konuşmak daha çok hoşuma gidiyor. Çünkü işimiz bu bizim. Seçimden sonra oturup kalkınma konusunu, Terme'nin iktisadi açıdan nasıl büyüyeceğini konuşacağız. Terme, tarım sanayi, turizm veya hepsini kapsayan bir ilçe mi olacak? Bunları el ele verip kararlaştıracağız.'' ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Başkan Yılmaz: “insana Hizmet Bizim İşimiz”
Başkan Yılmaz: “insana Hizmet Bizim İşimiz”
Başkan Yılmaz: “insana Hizmet Bizim İşimiz”
Başkan Yılmaz: “insana Hizmet Bizim İşimiz”
Başkan Yılmaz: “insana Hizmet Bizim İşimiz”
Başkan Yılmaz: “insana Hizmet Bizim İşimiz”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım