Başkan Yılmaz: “samsun Parmakla Gösterilecek”

7 Mayıs 2015 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla Kavak ilçesindeki muhtarlarla ve sivil toplum temsilcileriyle Çakallı Han’da düzenlenen kahvaltıya katıldı...

Başkan Yılmaz:  “samsun Parmakla Gösterilecek”

Kahvaltı da katılımcılara hitap eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, dolu dizgin hizmet etmek üzere, insanların hayatlarını kolaylaştırmak üzere, ilçelerin, mahallelerin, şehir merkezinin şehircilik adına geliştirilmesi ve inkişafı ile ilgili sürece katkı vermek üzere büyük bir mücadele verdiklerini belirterek, “ Bu mücadeleyi yıllardır devam ettiriyoruz. Ama hakikaten son 10-12yılda hükümetimizin şehircilikle ilgili, şehirlerin ilçelerle bütünleştirilmesi yani bu bütün şehir yasasının çıkarılması ve köylere kadar intikal eden hizmetleri giderek geliştirilerek büyütülmesi yönünde hamlelerin gereğini yapmak üzere büyük bir çaba gösteriyoruz. Bu hizmetlerin geçtiğimiz 1 yıl içerisinde adımlarını duydunuz ama inşallah bu önümüzdeki 1 yıl içerisinde ve yaz aylarında bunun çok daha belirgin sonuçlarını birlikte göreceğiz. Bunu takip eden zaman içerisinde de inşallah parmakla gösterilen bir il olacak köyleriyle, ilçeleriyle birlikte Samsunumuz.” Diye konuştu.

Son derece irtibatlı ve kontak içerisinde bir yönetim anlayışına sahip olduklarını vurgulaya Başkan Yılmaz, “Buradan verdiğimiz sözlerin hepsinde ve buradan yaptığımız uygulamaların hepsinde, seçim önü verdiğimiz sözlerde veya bunların sonra ne kadar gerçekleştirilmişliği ile ilgili ve bu gerçekleşmenin takibi ile ilgili çok yakın bir şekilde Belediye Başkanlıklarımız başta ben olmak üzere, genel merkezimiz tarafından takip ediliyor. Yani bana oyunuzu verirseniz şunu yapacağım bunu yapacağım diyen o nasılsa iktidar olmakta hiçbir iddiaları olmayan unsurların sorumluluğu gibi bir sorumluluk değil bizimki. Bakın şunu samimiyetimle söylüyorum; Samsun tarihinde son 1 yıl içerisinde kararı verilmiş olan spor tesisleri, son 30 sene içerisinde yapılmış olan spor tesislerinin bedelinin toplamından daha fazla ediyor.” Şeklinde konuştu.

“TÜM KÖYLERİMİZİN İÇİ ASFALT OLACAK”

1 yıl içerisinde yapacakları çalışmalarla yüzlerin güleceğine dikkat çeken Yılmaz, “Bunun dışında biz Büyükşehir Belediyesi olarak Kavak ilçemizde, Ladiğimizde, Asarcığımızda bu çevrede Allah’ın izniyle 1 yıl içerinde kimse ‘ Bizim köyümüzdeki şu altyapı eksikliği yüzünden biz mahçup oluyoruz, çoluğumuza çocuğumuza toz yutturuyoruz’ demeyecek. Altyapısı müsait olan tüm büyük köy gruplarımızın içini ya parke kaplayacağız, ya asfalt kaplayacağız. Bunu bir kez daha sizlere söz veriyorum. Grup yollarımızda büyük bir hamle başlattık. Bazı yollarımızı beton yapıyoruz. Beton yapmamızın nedeni daha sağlam olması ve dış şartlara karşı dayanıklı olması. Bu yolun ilk etapta yapımı biraz pahalı oluyor ama uzun ömürlü oluyor. Biz bu işleri biliyoruz. Biz bu işlerin insanıyız.” Dedi.

“ÖZGÜVENİMİZ ASLA KİBRE DÖNÜŞMEZ”

7 Haziran da yapılacak olan seçimleri de hatırlatan Başkan Yılmaz sözlerine şöyle devam etti, “Bu seçimde de biz bu işleri biliyoruz, yapıyoruz, bizden iyi de kimse yapamaz özgüvenimizi tabii ki taşırız. Ama bu özgüvenimiz asla kibre gitmez. Bu özgüvenimiz asla insana tepeden bakan, küçük gören bir enaniyete dönüşmez. Bizim terbiyemiz buna elvermez.”

Çakallı Han’da düzenlenen kahvaltıy Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Kavak ilçesindeki muhtarlar ve sivil toplum temsilcileri katıldı.

Başkan Yılmaz:  “samsun Parmakla Gösterilecek”
Başkan Yılmaz:  “samsun Parmakla Gösterilecek”
Başkan Yılmaz:  “samsun Parmakla Gösterilecek”
Başkan Yılmaz:  “samsun Parmakla Gösterilecek”
Başkan Yılmaz:  “samsun Parmakla Gösterilecek”
Başkan Yılmaz:  “samsun Parmakla Gösterilecek”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım