Başkan Yılmaz: “müreffeh Bir Ülke İçin Çalışacağız”

14 Nisan 2015 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve AK Parti Milletvekili adayları ile birlikte Sevgi Cafe’de düzenlenen kahvaltı programına katıldı...

Başkan Yılmaz: “müreffeh Bir Ülke İçin Çalışacağız”

Bu sabah tarifeli uçakla Ankara’dan Samsun’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile AK Parti Samsun Milletvekili Adayları Çiğdem Karaaslan ve Kamuran Özden’i havaalanında Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Jandarma Komutanı J.Albay Hacı Demirezen, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, vali yardımcıları, belediye başkanları, milletvekili adayları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile parti üyeleri karşıladı.

Karşılama sonrası Sevgi Cafe’de AK Parti’den 8 milletvekili adayı ile birlikte kahvaltı yapan Bakan Kılıç, daha sonra Türkiye gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kılıç, Cumartesi günü Samsun’da bütün milletvekili adayları ile tanıtım toplantısı yapacaklarını söyledi.
Konuşmasında çözüm sürecine değinen Bakan Kılıç, “Cumhurbaşkanımızın mimarı olduğu çözüm süreci ülkemizin geleceği için birliğin, beraberliğin teminatı olarak yürümemizi gerektirecek, yürümemizi sağlamlaştıracak olan sürecin temelidir. Başbakanımız görevi devraldığında ilk yaptığı açıklamalardan bir tanesi de ‘yolun yarısının geçildiği bir süreçten geriye dönüş olmaz’ demesidir. Dolayısıyla bu yolda yürümeye devam ediyoruz” dedi.
BAKAN KILIÇ MUHALEFETİ UYARDI
Söylemler konusunda muhalefete uyarıda bulunan Bakan Kılıç, “Artık seçim zamanı geldi. Söylemler konusunda muhalefetin de çok dikkatli olması gerekiyor. Buradan da kendilerini bir kez daha uyaralım. Bizim güvenliğimizden, birliğimizden ve devletin kudretinden hiçbir şekilde müsamaha göstermediğimizi ve göstermeyeceğimizi herkes biliyor. Ama bundan 15 sene önce dile getirilen bazı isteklerin çok daha ötesindeki değişimleri Türkiye’de yapmış olan bir iktidar olarak da demokrasimizin, hukukun üstünlüğünün teminatı olan AK Parti’nin de bu yolda hiç çekinmeden yürüyeceğini teminat olarak tekrar dile getiriyoruz.” diye konuştu.

Kahvaltı sırasında söz alarak kısa bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2015 6 Haziran seçimlerine 2 aydan daha az bir zaman kaldığını anımsatarak, “Seçim arifesinde yapılması gereken hazırlıkların planlaması yapılıyor. Bu gün ve yarın bunun ön hazırlıkları yapılacak. Cuma ve Cumartesi günü tanıtım toplantısından sonra da start verilerek kampanyamız bütün enerjisi ve sinerjisi ile alana yönelecek. Bu uğurda ülkenin geleceği ile ilgili çok önemli bir seçim olan Haziran seçiminde de partimizin başarısı için hep birlikte duacı olacağız, hep birlikte gücümüzü ve enerjimizi ortaya koyacağız ve 2023’e giden sürecin son dönemecinde müreffeh bir ülkenin oluşmasına katkı vereceğiz.” Şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz: “müreffeh Bir Ülke İçin Çalışacağız”
Başkan Yılmaz: “müreffeh Bir Ülke İçin Çalışacağız”
Başkan Yılmaz: “müreffeh Bir Ülke İçin Çalışacağız”
Başkan Yılmaz: “müreffeh Bir Ülke İçin Çalışacağız”
Başkan Yılmaz: “müreffeh Bir Ülke İçin Çalışacağız”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım