Yılmaz; Şehit Savcı Kiraz'ın Hatıratısını Yaşatacağız

5 Nisan 2015 Pazar | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İstanbul Adalet Sarayı'nda terör örgütü mensupları tarafından rehin alındıktan sonra şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı hatırasını yaşatma kararı aldıklarını açıkladı.

Yılmaz; Şehit Savcı Kiraz'ın Hatıratısını YaşatacağızAK Parti Samsun İl Başkanlığı'nın 60. İl Danışma Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında Başkan Yılmaz, şehit savcı Kiraz'ın adını Atakum'da yeni yapılacak olan yeni parka verileceğini söyledi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleşen AK Parti 60. İl Danışma Toplantısı'na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ülke ve kent gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunup bilgi verdi. Ülke üzerinde oyunlar oynandığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na giren terör örgütü mensuplarının Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alındıktan sonra şehit etmelerinin bu oyunun parçası olduğunu kaydetti.Yaşanan olaydan son derece üzüntü duyduklarını belirten Başkan Yılmaz, şehit savcının ismini ve hatırasını yaşatma kararı aldıklarını açıkladı. Başkan Yılmaz, ''Bunlar, Türkiye'nin geleceğine yönelik yapılan haince saldırılardır. Allah onları bedbaht etsin. Geçen hafta bu olayı öğrendikten sonra arkadaşlarımızla bir araya geldik ve şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz bey'in anısına Atakum'daki İstiklal mobilyanın yanındaki Atatürk Bulvarı ile Adnan Menderes Bulvarı arasında yeni düzenlemekte olduğumuz yeşil park alanına savcımızın adını vermeye karar verdik. Oraya büstünü de koyacağız ve aziz hatırasını yaşatacağız. Gençlerimiz orada oturdukça gelecek nesillerimiz onu tanıyacaklar. Ailesine tekrar sabırlar diliyorum.'' dedi.
7 HAZİRAN SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ


7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinin ülkemizdeki istikrarın sürmesi ve Türkiye'nin geleceği açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, ''Başkanlık sistemine geçişin belirlenmesine yönelik olan siyasi potansiyeli elde etmemiz açısından da çok önemli. 2 milyon dolarlık gayri safi milli hasılaya doğru giden Türkiye'nin, 3 milyon dolarlık ihracatı olan bir Türkiye'nin geleceği vizyon 500 milyar dolar ihracatı olacak olan Türkiye'nin, geleceği vizyon ülkesi olacak olan bir Türkiye'nin mevcut sistemle geleceğe taşınması mümkün değildir. Bunu görmek için siyaset uzmanı olmaya gerek yoktur. Artık sistemin tıkandığını, çeşitli aşamalarda türbülansa girmesinin sebebinin bunlar olduğunu herkes biliyor. Bu bakımdan 7 Haziran seçimlerinden sonra oluşacak olan parlamento gücü, yeni anayasayı tesis etmekle birlikte ülkemizi geleceğe taşıyacak olan başkanlık sistemini getirecek.'' değerlendirmesinde bulundu.


SAMSUN, KARADENİZ'İN OLİMPİYAT ADRESİ OLACAK

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatı'nın Samsun'a büyük prestij kazandıracağına da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, ''Çağatay Kılıç bakanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Çünkü 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatı'na dönük hazırlıklar çerçevesinde şehrimizde eksik olan sportif alt yapı ile ilgili konuda çok önemli bir hamle başlattı. Şuan proje hazırlıkların yapılıyor. Akabinde de hemen ihaleleri yapılacak. Bu projelerin toplam maliyeti 75 milyon TL'yi buluyor. Bu olimpiyat ile Samsun, Türkiye'nin hiç bir şehrinde olmayan sportif alt yapıya kavuşuyor. Yani Samsun, bütün spor dallarının eksiksiz yapılabileceği bir şehir haline geliyor. Uluslararası olimpiyatlardan buz pateni, atıcılık, okçuluk ve golf yapılacak olsa Karadeniz de bunun adresi Samsun olacak. '' şeklinde konuştu. 


SEÇİM SÜRECİ ÇALIŞMALARIMIZI ENGELLEMEMELİ

Samsun özelinde çalışmaların hızla sürdürüldüğünü anımsatan Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; ''Var gücümüzle dolu dizgin koşuyoruz. Şehir merkezinin yanı sıra ilçelerimizdeki çalışmalarımız da devam ediyor. Ama ilçe belediye başkanı arkadaşlarımızdan da rica ediyorum. Bürokratik ve küçük engellerin kaldırılmasıyla ilgili desteklerini esirgememelerini bekliyoruz. Çünkü hızlı bir proje inşaat sürecine giriyoruz. Seçim süreci işlerimizi taahhüt ettiğimiz zamanda bitirilmesini geciktirmemelidir. Gayretlerimizi biraz daha artırmalıyız.

Yılmaz; Şehit Savcı Kiraz'ın Hatıratısını Yaşatacağız
Yılmaz; Şehit Savcı Kiraz'ın Hatıratısını Yaşatacağız
Yılmaz; Şehit Savcı Kiraz'ın Hatıratısını Yaşatacağız
Yılmaz; Şehit Savcı Kiraz'ın Hatıratısını Yaşatacağız

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım