Yılmaz; Daha İyi Bir Gelecek İçin İşimizi İyi Yapanlardan Olmalıyız

9 Mart 2015 Pazartesi | Haberler | |

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi (AVM) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bu yıl 2.si’ düzenlenen ’2. İdealist Kadınlar Onur Ödülleri’ düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Yılmaz; Daha İyi Bir Gelecek İçin İşimizi İyi Yapanlardan Olmalıyız

İşini iyi yapan kadınların ödüllendirildiği törene katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak, daha iyi bir gelecek kurgulamak ve çocuklara daha iyi dünya bırakmak için verilen mücadelede herkesin işini iyi yapma sorumluluğunda olması gerektiğini söyledi.  İyi insan olmanın en önemli parametrelerinden bir tanesinin işini iyi yapmak olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, ödül alan idealist kadınları tebrik etti.

Yeşilyurt AVM Sinema Salonu’nda düzenlenen 2. İdealist Kadınlar Onur Ödülleri törenine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, Yeşilyurt Grup Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yeşilyurt, Yeşilyurt AVM İşletme Müdür Yardımcısı Neslihan Yavuz Apak, dünyanın en iyi 50 öğretmeninden biri seçilen Çarşamba ilçesi Kumköy İlkokulu öğretmeni Dilek Livaneli ile davetliler katıldı.

Modern ve çağdaş toplumlarda kadının yerinin her gün yükseldiğini hatırlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Öncelikle Dünya Kadınlar Gününüzü bütün içtenliğimle kutluyorum.  Kadınlar günü sadece bir gün anılan anlamlar taşımaması gerektiğini, her gün kutlanması ve hatırlanması gereken bir gün olarak görüyorum. Hayatın en önemli yerini işgal edilen, makinesi, motoru, dinanizmi kabul edilmeli. Modern toplumlarda kadının yeri farkındaysanız yükseliyor. Yükseldiği için bu toplumlar modern, çağdaş toplumlar oluyor. Toplumsal sosyolojide kadının yerinin yeteri kadar toplumsal hayat içinde olmayan topluluklarda ve ülkelerde kalkınmadan, dinanizmden, üretimden  bahsedilemiyor. Çünkü kadının itici gücü, kadının sinerjisi, kadının duygusallığı, kadının sevgi ve şefkatle kucaklayışı, estetik anlayışı erkeklerde o kadar yok. Bu bakımdan kadınlar günü ile bu organizasyonun çakışmış olmasını güzel bir tesadüf olmaktan öteye geçmiş. Herkesi tebrik ediyorum. " dedi.

 

KENDİMİ ÖDÜLLENDİRMELİYİZ

İyi işler insanların kendisini ödüllendirmesi gerektiğini dile getiren Başkan Yılmaz, "Birbirimizi ve kendimizi her fırsatta ödüllendirmemiz lazım. iyi bir şey yaptım dememiz lazım. insana eline sağlık demenin hiç bir güçlüğü yok. Daha da iyisini yapabilirsin diyerek yöneticilik hayatımda bunu hep söylemeye çalışmışımdır. Yapamayanı eleştirmediğiniz taktirde yapanın kıymeti olmaz. Bir şey üretip ortaya koyanın yaptığının güzelliğini ona söylemek ve ödüllendirmek bir anlamda yapamayanla yapanı ayırt etmeyi de gerektirir. Kısacası hem etrafımızı hem de kendimizi her gün ödüllendirmemiz lazım." diye konuştu.  

 

İDEALİST İNSAN İŞİNİ İYİ YAPANDIR

İdealist insanın işini iyi yapan insan demek olduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, "Bu gün de işini iyi yapan kadınlarımızı ödüllendirdik. işini iyi yapan insan olmak, iyi insan olmanın en önemli aşamasıdır. Yani bir insanın işini iyi yapması, iyi insan olmasıyla ilgili verdiği büyük yaşam mücadelesinin en mühim aşamasıdır. İşini iyi yapmayan hep başkalarında hatalar arar, başka problemleri çağrıştırır, hem kendisinin hem de etrafındaki kişilerin yaşamını sıkıntıya sokar. Onun için işi insan olmanın en önemli parametrelerinden bir tanesi, işini iyi yapmaktır. Bugün işini iyi yapmakta olan idealist insanları ödüllendirmekten ben de çok mutlu oldum. Daha iyi şeyler yaparak daha iyi bir gelecek kurgulamak, çocuklarımıza daha iyi dünya bırakmak için verdiğimiz bu mücadelede işimizi iyi yapmak zorundayız." şeklinde konuştu.

 

HANİFE HANIM DA İŞİNİ İYİ YAPIYOR

İdealist kadınlardan birinin de özel kalem müdürü Hanife Papila olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, "Hanife hanımla 1992 yılında Karayolları 7. Bölge Müdürü  olduğumda tanıştım. Şantiye şefiyken de özel kalem müdüresiydi. 23 yıldır beraberiz. İşini çok iyi yapıyor. İş hayatımız, evdeki hayatımızdan daha yoğun ve konsantre geçiyor. Hele hele belediye başkanlığı, insana hizmet etmek isteyen insan için dünyada yapılacak en  güzel mesleklerden bir tanesi.  Bu süre içinde çok uykusuz geceler, çok sıkıntılar anlar da yaşıyorsunuz. Son 16 yıl içinde yaşadığımız tüm inişli çıkışlı anlarımızda dahi, evimize gidemediğimiz anlarda dahi Hanife hanım, kader arkadaşımız, can yoldaşımız oldu. Her şeyimizi bilen bir kardeşim. Kardeşlerimle onunla olduğum kadar olamamışımdır. eşiyle ve çocuklarıyla olar mutluğunun devamını diliyorum. Rabbim onu cennetliklerden etsin." ifadelerini kullandı.

Ödülünü Başkan Yılmaz'ın elinden alan Büyükşehir  Belediyesi Özel Kalem Müdüresi Hanife Papila ise şunları söyledi, "Bu ödülü almamda ve çalışmalarımda bana her zaman güvenen ve destek olan başkanım Sayın Yusuf Ziya Yılmaz'a şükranlarımı sunuyorum. Bütün kararlarımı destekledi. Ne yaptıysam onun sayesinde yaptım. Başkanımın arka perdesinde eliydim. Kendisini her zaman en iyi şekilde temsil etmeye, onun sorumluluğunu taşımayarak yapmaya çalıştım. Uzun süre beraber olduğumuza göre herhalde benden memnundur."

Törende 20 yıllık Ulugazi Mahallesi Muhtarı Filiz Kavalcı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Judo Antrenörü Ayşin Malkoç, 20 yıllık fayans ustası Emine Keskin, Toplum Gönüllüleri Vakfı İğne Deliği Gençlik Koordinatörü Sevcan Koç, Emekli Yaşlıları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Sündüz Kaya, İzgören Akademi Karadeniz Bölge Sorumlusu Şehnaz Dereli, ELVİN Derneği Başkanı Yeşim Gürsoy ve Zesko Danışmanlık Kurucusu Zeynep Selin Kobul ödül alan  idealist kadınlar oldu.

Yılmaz; Daha İyi Bir Gelecek İçin İşimizi İyi Yapanlardan Olmalıyız
Yılmaz; Daha İyi Bir Gelecek İçin İşimizi İyi Yapanlardan Olmalıyız
Yılmaz; Daha İyi Bir Gelecek İçin İşimizi İyi Yapanlardan Olmalıyız
Yılmaz; Daha İyi Bir Gelecek İçin İşimizi İyi Yapanlardan Olmalıyız
Yılmaz; Daha İyi Bir Gelecek İçin İşimizi İyi Yapanlardan Olmalıyız
Yılmaz; Daha İyi Bir Gelecek İçin İşimizi İyi Yapanlardan Olmalıyız
Yılmaz; Daha İyi Bir Gelecek İçin İşimizi İyi Yapanlardan Olmalıyız
Yılmaz; Daha İyi Bir Gelecek İçin İşimizi İyi Yapanlardan Olmalıyız

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım