Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Çiftlik Esnafı İle Buluştu.

29 Mart 2011 Salı | Haberler | |

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Çiftlik Esnafı İle Buluştu.Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çiftlik Caddesi'ni iyileştirme yönünde bir çalışmaya başlayacaklarını belirterek, "Çiftlik Caddesi'ni Samsun'a layık bir duruma getireceğiz" dedi.
 Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Turan Çakır'ın da katıldığı kahvaltıda Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, bir konuşma yaptı. Samsun'un gün geçtikçe büyüdüğünü ve kabına sığmadığını belirten Yılmaz, "Şehrimizin nüfusu 15 yıl önce 200 bin idi. 10 yıl önce ise nüfusu 360 bine çıktı. Şimdi ise kentin nüfusu 553 bin oldu. Bu şehrimizin nüfus olarak artışını gösteriyor. Ama beraberinde de şehir, sosyal dokusu, sosyal alışkanlıkları, davranışları, talepleri, istekleri, yaşam stili ile büyüyor ve gelişiyor. Biz Samsun'un içinde olduğumuz için büyümesini çok fark edemiyoruz. Oysa Samsun'un dışında olanlar değişimi daha iyi gözlemliyor" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehirlerde son yıllarda bir alışveriş merkezleri furyasının başladığını vurgulayarak, "Büyük modern alışveriş merkezleri kuruluyor. Bu büyük alışveriş merkezleri vatandaşları vakum gibi çekiyor. Şehirler de öne çıkan caddeler vardır mesela İstanbul'da Beyoğlu, Ankara'da Kızılay, Samsun'da ise Çiftlik Caddesi gibi. Çiftlik(İstiklal) Caddesi Samsun'un vitrinidir. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde çok büyük alışveriş merkezleri olacak. Ben İstanbul ve Ankara da bunu çok iyi takip ediyorum. Alışveriş merkezleri yarış edercesine yapılıyor. Hepsi de insanlarla dolup taşıyor" diye konuştu.
Çiftlik Caddesi'nin 30-40 yıl içinde birkaç kez elden geçtiğini ifade eden Yusuf Ziya Yılmaz, "Bu arada merhum Büyükşehir Belediye Başkanımız Muzaffer Önder'i de rahmetle analım. Bu gördüğünüz taşlar ve kaplamalar bu aydınlatma onun zamanında yapıldı. Buraya çok emek verildi. Ama taşıt trafiğinden arındırılmak gibi iddia ile yapılmadı. İlerleyen zaman içerisinde Türkiye'nin bütün şehirlerinde yayalaştırılmış ve taşıt trafiğinden arındırılmış caddeler modası başladı. Buraya yeni bir vizyon ve kimlik katmanın zamanı geldi. Belediyenin teknik kadrosu ile 3-4 aydır konuşuyoruz. Bir planlama ve programla buraya girmeyi bir iş programı haline getiriyoruz. Bir pilot proje ile Çiftlik Caddesi'ni iyileştirme yönünde bir programa önümüzdeki günlerde başlayacağımızı bende burada size vaat ediyorum. Birlikte bir ekip çalışması ile Çiftlik Caddesi'ni Samsun'a layık bir duruma getireceğiz. Çiftlik Caddesi'ni bir cadde alışveriş merkezi haline getireceğiz. Bir cadde alışveriş merkezi için son derece modern alt yapısı yayılmış olan bir cadde yapmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.
Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ben Ciflik Caddesi'ni önemsiyorum. Çok şükür ki bugüne kadar yaptığımız çalışmalar, iktisadi olarak gelişmiş, Türkiye'nin 5 tane gelişmiş şehirlerarasına girme projesine dönük gecikmiş bir problemimiz yok. Tam istediğim her şeyi yapmış durumda değilim ama çok güzel mesafeler kat ettik ve önümüzdeki 10 sene içerisinde de Samsun, Türkiye'nin parlayan yıldızı konumunda olmak zorunda."
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Çiftlik Esnafı İle Buluştu.
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Çiftlik Esnafı İle Buluştu.
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Çiftlik Esnafı İle Buluştu.
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Çiftlik Esnafı İle Buluştu.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım