Başkan Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun Evim Gibi.

28 Mart 2011 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'u her geçen gün ihtiyaçlarını tamamlamakta olan bir evin içine benzetti.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz:  Samsun Evim Gibi.

Bir evin ne türlü ihtiyaçları oluyorsa şehirlerinde böyle olduğunu söyleyen Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü; " Kentin güncelinin çok içinde sabahın erken saatlerinde evden çıkıp gecenin geç saatlerine kadar kentle ilgili olarak insanların yanında işinin başında olmaya çalışan bir insanım. Sabah çıkıp akşam mesai bitiminde alışverişini yapıp elinde filesi ile evine gelen bir insan gibi değil yaşantımız. Dolayısı ile şehri artık evim gibi görmekteyim. Bizim şehrimizde her gün ihtiyaçlarını tamamlamakta olan bir evin içi gibi.Bir evi temizler düzenlersiniz sonra evin ihtiyaçları vardır. Mutfağının oturma odasının salonunun. Bu evin içinde yaşayan kent insanının hayatını daha rahatlatacak hayatının konforunu yükseltecek orayı daha güzel bir yaşam alanı haline getirecek eşyaları tamamlamak üzere çaba göstermekteyiz. Samsun düzenli bir kent ve ihtiyaç duyduğu bu eşyaları tamamlamak üzere olan bir kent. Fakat bir evin eksiği hiç bitmeyeceği gibi elbette Samsun'unda eksikleri bitmeyecek. Ben bir kaç yıl içinde bu evin temel ihtiyaçlarının tamamlanacağına inanıyorum."

Yılmaz, şehrin içersinde olan eksikliklerin bir evin eksiklerinden çok da farklı olmadığını belirterek; " Misafir odanızda basit bir çekyat vardır da onun düzgün bir yatağa dönüştürülmesi gerekmektedir. Önümüzdeki zaman içerisinde şehrimizi beş yıldızlı oteller ile donatıp şehrimizin misafirlerinin konaklama ihtiyacını gidermiş ve konfora kavuşturmuş olacağız. Yine evinizin salonunda eşiniz dostunuz ile izleyerek eğlenebileceğiniz vakit geçirebileceğiniz büyük bir televizyon ve DVD olmasını isteyebilirsiniz. Buda Şehrimizin kültür merklezleri anlamına geliyor ki bu sorunuda Atakum'da bulunan DSİ kampüsü içerisinde yapacağımız kültür merkezi ile aşacağız. Bir buçuk senede tamamlanacak proje ile şık bir tiyatro ve kültür merkezine kavuşmuş olacağız." dedi.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım