Başkan Yılmaz; Ürettiğimiz Kaliteli Balı Pazarlamalıyız...

12 Şubat 2015 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği'nin düzenlendiği 'İyi Arıcılık Paneli'ne katıldı.

Başkan Yılmaz; Ürettiğimiz Kaliteli Balı Pazarlamalıyız...

İl genelinde  arıcılıkla uğraşan tüm yetiştiricilerin ve konunun uzmanların katıldığı panelde konuşma yapan Başkan Yılmaz, Samsun'da üretilen kaliteli balın mutlaka pazarlanabilir ve ihraç edilebilir hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Yılmaz, bu konuda üzerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduğunu kaydetti.

SASKİ Atakum hizmet binası toplantı salonunda yapılan 'İyi Arıcılık Paneli'ne Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rasim Kaplan, arı ve bal üretimi konusunda bilimsel çalışmaları bulunan akademisyenler ile arıcı yetiştiricileri katıldı.

Panelde arıcılara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, son yıllarda arı ve bal yetiştiriciliğine dair çok sayıda tartışma yaşandığını hatırlatarak, "Özellikle balın kalitesiyle ilgili kısım gerçek bal üretimi ve katıksız saf balı konuşmamız gerekir diye düşünüyorum. Bugün belki katıksız bal konuşacaklarınız arasında yoksa da bugün lütfen onu da konuşun. Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda sorumluluk üstlenmek istiyoruz. Bizim Kırsal Kalkınma Daire Başkanı arkadaşımızda burada.  Arkadaşımıza talimatımı iletiyorum.  Bu konuda yapabileceğimiz ne varsa alacağımız tavır, tutum katkı ne varsa bunu almaya hazır olduğumuzu huzurunuzda ifade ediyorum. Bu konular bugüne kadar eğer eksiksiz, kusursuz bir takım katkılar ve çabalarla yürümüş olsaydı, bugün gördüğümüz ve konuştuğumuz konuları aşmış olurduk. Demek ki bazı şeyleri eksik bırakmışız ki  bazı ihtiyaçları dünden daha fazla hisseder hale geldik. Yani katıksız bir bal nasıl olmalı kamuoyu bu konudaki tereddütleri nasıl aşmalı, insanlar bal alırken nasıl içleri rahat bir şekilde bal alabilmeyi konuşmalıyız." dedi.

Panelin son derece faydalı olacağına inandığını ifade eden Başkan Yılmaz, "Arı Allah’ın insanlara bahşettiği en hayırlı en faydalı canlılardan birisi, çalışkanlığın sembolü, insan hayatı için bu kadar önemli bir gıdayı üreten arı adeta korunması gereken her şeyimizle üzerine titrememiz gereken bir canlı, bu bakımdan onun yetiştiriciliği ve önündeki engellerin kaldırılması adına ben bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yapmam gereken ne varsa yapmaya hazırım. Bu konuda bütün kararlılığımı ortaya koyarım bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." şeklinde konuştu.

Balın üretimi dışında pazardaki problemlerini önemsediğine de değinen Başkan Yılmaz, "Bir malı kaliteli üretmek ürünün pazardaki problemlerinin çözümüne katkı sağlar ama kaliteli ürettiğinizi de ispat etmeniz lazım işte o ispatı taşıyan ürünü de pazarda malınızın değerini koruyarak satabilirsiniz, bu süreçte Büyükşehir Belediyesine ve ilçe Belediyelerine ihtiyacınız olur diye düşünüyorum. Bu konuda bizim üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız." ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz; Ürettiğimiz Kaliteli Balı Pazarlamalıyız...
Başkan Yılmaz; Ürettiğimiz Kaliteli Balı Pazarlamalıyız...
Başkan Yılmaz; Ürettiğimiz Kaliteli Balı Pazarlamalıyız...
Başkan Yılmaz; Ürettiğimiz Kaliteli Balı Pazarlamalıyız...

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım