Başkan Yılmaz: “hedefimiz 2019 Samsun Vizyonunu Şekillendirmek”

3 Şubat 2015 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın düzenlediği birliktelik ve iş birliği kahvaltısına katıldı...

Başkan Yılmaz: “hedefimiz 2019 Samsun Vizyonunu Şekillendirmek”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Karadeniz Bölgesi'nin en uzun sahilinin bulunduğu Atakum ilçesinin hayata geçirecekleri projelerle estetik değeri yüksek ve görsel zenginliğe sahip bir ilçe haline geleceğini söyledi.

Sahil yolu projesi tamamlandığında Adnan Menderes Bulvarı'nı araç trafiğine ve otopark işgallerine kapatıp tamamen yayaların istifadesine sunacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, Kurupelit Marinası ve yolcu iskelesinin de devreye girmesiyle Atakum'un Samsun'un imajı haline geleceğini kaydetti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Belediye Başkanı İshak  Taşçı'nın düzenlediği birliktelik ve iş birliği kahvaltısına katıldı. Kahvaltıya Büyükşehir Belediye  Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın yanı sıra Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Büyükşehir  Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Büyükşehir  Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup  Başkan Vekili Nihat Soğuk, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt ve Zennube Albayrak, Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ genel müdürleri, daire başkanları, şube müdürleri, Atakum Belediye Başkan Yardımcıları Salih Livaoğlu, Mehmet Ali Karamusaoğlu, Hüseyin Şentürk ile Atakum Belediyesi'nin üst düzey yöneticileri ve bürokratlarıbürokratları katıldı.

Kahvaltılı toplantının ev sahibi Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesi ile işbirliğine büyük önem verdiklerini belirterek, bunu sürdüreceklerini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile bürokratlarının Atakum'a özel bir ilgi duyduğunu ifade eden Başkan Taşçı, "Atakum'da göstermiş olduğunuz yoğun çalışmalardan ve ilginizden dolayı teşekkür ederim. Her zaman söylüyorum. Büyükşehir Belediyesi, bizim ağabeyimiz. Başkanımız da bizim inandığımız, güvendiğimiz ve tecrübesinden istifade ettiğimiz bir büyüğümüzdür. Belediyecilik anlamında Türkiye'de başarılı belediye başkanlarımızdan da bir tanesidir. Bu hususta bilginize, ilginize, donanımınıza güveniyoruz. Biz de Atakum Belediyesi olarak yapacağımız çalışmalarda sizlerin hizmet yolunda açmış olduğunuz büyük bayrağı sizlerle birlikte biz de ilçemizde dalgalandırmak istiyoruz. Çünkü halkımızın bu Türk birlikteliklere ihtiyacı var. Sizden faydalanarak ilçemize güzel hizmetler yapmakta da kararlıyız." dedi.

HAYATTA EN GÜZEL SERMAYE İLİŞKİDİR

Dünya'nın en kıymetli sermayelerinden birisinin ilişki sermayesi olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Hayatta da en güzel sermaye ilişki sermayesidir. Onun için hayatım boyunca bu ilişki sermayesini önemsemişimdir. Bu ilişkiler uğruna harcanabilecek enerjiler varsa bunu harcamaktan kaçınmamışımdır. Bu ilişki işi çok önemli. Uğruna çok fazla enerjiler harcamayı gerektirmeyen ilişki sermayesi, bir tebessümle, vücut diliyle, selamla, hal hatırla kurulabilecek bir olaydır. Büyükşehir Belediyesi ile Atakum Belediyesi'nin burada bir araya gelmesini İshak Bey'in sağlaması bu ilişkiyi geliştirmeye yönelik atılan en güzel adımlardan biridir. Bu ve buna benzer birliktelikleri sürekli yapalım. Bu mutlaka faydaya dönüşecektir. Bunun hizmet ettiğimiz halkımıza tesiri olacaktır. Hepinize  çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

SAMSUN'U 2019'A HAZIRLIYORUZ

Türkiye'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023 ile ilgili hedeflerinin yanında Samsun'un da 2019 gibi önemli bir hedefinin bulunduğunu hatırlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "Samsun'un da Atatürk'ün Samsun'a çıkışının ve milli mücadelenin ilk adımını attığı şehir olması sebebiyle ayrı bir hedefi var. 2019, Büyük Önder'in şehrimize gelişinin 100. yıl dönümü. Biz şuan şehrimizi Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yıl dönümünün aslında hazırlıklarını yaptığımız bir yönetsel devreyi yaşıyoruz. O bakımdan bizim bu dönemimiz, çok önemli. Onun için 5. kez aday oldum. 2019'un Samsununu şekillendirmek gibi bir vizyon, sorumluluk taşıyoruz. Zaman su gibi akıp gidiyor. 2019'a giden sürecin temel parametrelerini çok iyi analiz edip, benimseyip enerjimizi bu hedeflere yoğunlaştırıyoruz." açıklamasında bulundu.

ESTETİĞİ BOZAN HER ŞEYLE MÜCADELE EDECEĞİZ

Kentin 2019 hedefleri doğrultusunda hayata geçirmek istedikleri projelerden söz eden Başkan Yılmaz, "Bu hedeflerden bir tanesi, Samsun'un 3 giriş koridorunu çok modern bir şehre gelindiğini hissettirecek bir estetikle buluşturmaktır. İnsanlar başka şehirlerde göremediği temizliği, bina görselliğini, çevre düzenini, rekreasyon alanlarını bu koridorlarda görebilmelidir. Bu koridorlara yeni anlamlar yüklenip, kilometre kilometre süslemek zor bir iş değil.  Bina, tabela, bilboard, satıcı ve etçilerin oluşturduğu kirlilik ve çirkinliklerden bu koridorları temizleyeceğiz. Bu mücadeleyi önümüzdeki süreçte etkin bir şekilde vereceğiz. Atakum Belediyemizi de Bafra çıkışı ve Çakallı mevkii çıkışı ilgilendiriyor. Bu koridorlarda yapılabilecek çok iş var. Şehrimiz bizim evimizdir. O bakımdan şehrimizi görsellik, estetik ve temizliği de bizim başarımızı gösterecek." şeklinde konuştu.

SAHİLİMİZDEN SADECE YAYALAR İSTİFADE EDECEK

Atakum'un daha estetik ve görsel hale gelmesi için çalışmalara hızla devam edeceklerini vurgulayan Başkan Yılmaz, "Taflan ve Çatalçam'daki alt yapı hizmetlerini önümüzdeki süreçte bitireceğiz. Raylı sistem de hayata geçtiğinde insanlar orayı yaz kış kullanır hale gelecek. Sahildeki işletmelerin otopark işgalini bir süre sonra sona erdireceğiz. Çünkü burayı tüm halkımızın parası ile yapıyoruz. Bu oto parkları kural tanımazlar işgal ediyorsa bu kul hakkıdır. Bu bulvarı arabaların cenneti olsun diye değil, insanların cenneti olsun diye yapıyoruz. Araç trafiğinden tıkış tıkış olsun, insanlar kullanamaz hale gelsin istemiyoruz. İşletmelere kendi otopark alanlarını oluşturmalarını istedik. Ancak bunu yerine getirmeyip sahil yolunu işgal etmeyi sürdürüyorlar. Bir süre sonra bu işi bitirecek, araç giriş çıkışını engelleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

İnsanların deniz taşıtlarından maksimum düzeyle istifade edebilmeleri ve yolculuk yapabilmeleri için Çobanlı kavşağına iskele yapımına başlayacaklarına da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Kurupelit Marinası çevresini ihya edeceklerini de sözlerine ekledi.

Başkan Yılmaz: “hedefimiz 2019 Samsun Vizyonunu Şekillendirmek”
Başkan Yılmaz: “hedefimiz 2019 Samsun Vizyonunu Şekillendirmek”
Başkan Yılmaz: “hedefimiz 2019 Samsun Vizyonunu Şekillendirmek”
Başkan Yılmaz: “hedefimiz 2019 Samsun Vizyonunu Şekillendirmek”
Başkan Yılmaz: “hedefimiz 2019 Samsun Vizyonunu Şekillendirmek”
Başkan Yılmaz: “hedefimiz 2019 Samsun Vizyonunu Şekillendirmek”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım