Başkan Yılmaz: “önemli Olan Can Kaybı Olmaması”

3 Şubat 2015 Salı | Haberler | |

Samsun'un Yakakent ilçesinde 8 evin kül olduğu yangın bölgesine gidererek yetkililerden bilgi alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mala gelen zararın telefi edilebileceğini, önemli olanın can kaybı olmaması olduğunu söyledi...

Başkan Yılmaz: “önemli Olan Can Kaybı Olmaması”

Yakakent ilçesine bağlı Kösedağ ve Çobanoğlu mahallelerinde dün sabah şiddetli lodos nedeniyle çıkan ve 8 evi küle çeviren yangın söndürüldü. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yangın mahalline giderek bilgi aldı. Yılmaz burada yaptığı açıklamada, “Dün akşam gerek aşırı fırtınanın büyümesine neden olduğu ve elektrik tesisatlarının kopması ya da orada yaşayanların tedbirsizce davranmalarından ötürü çıktığı tahmin edilebilen bir yangın. Bizler de, devletimiz de hemen konteynerleri götürüyoruz. Evi yananlara sıcak yemek ve ‘andokondu’ kurup evleri yapılıncaya kadar rahat ettireceğiz. Toparlamaya çalışıyoruz. Allah’tan can kaybımız yok. Mala gelen telafi edilir, önemli olan cana gelmemesi. Devletimiz güçlü, belediyelerimiz güçlü, gereğini hemen yapıp telafi edeceğiz inşallah” dedi.

Evleri yanan vatandaşlar, “Yangına müdahale ettik ama önünü alamadık, bu hale düştük. Bizlere yardımcı olanlardan Allah razı olsun. Halimiz ortada” diye konuştular.

 

Başkan Yılmaz: “önemli Olan Can Kaybı Olmaması”
Başkan Yılmaz: “önemli Olan Can Kaybı Olmaması”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım