Borajet Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti

1 Şubat 2015 Pazar | Haberler | |

Sivil havacılık sektöründe Türkiye'nin ilk bölgesel hava taşımacılığı şirketi olan BoraJet'in Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti...

Borajet Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti

Ziyarette Samsun'un kent ekonomisinin gelişmesi ve ihracat potansiyelini artırmak için gerekli olan Samsun-Rusya Krasnodar uçuş seferlerinin nasıl sağlanacağı görüşüldü. Bu seferlere talip olan şirket, Başkan Yılmaz'dan bilgi aldı.

Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır,  Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş ve BoraJet İcra Kurulu Üyesi Ticaret Başkanı Onur Akgül'ün de yer aldığı ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun ekonomisi ve kentin Rusya hedefleriyle ilgili bilgi verdi.

Ziyarette başta Rusya olmak üzere Karadeniz'e komşu ülkelerin Samsun için ticarette büyük pazar olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, bu ticari bağlantının önündeki en büyük engelin ise Krosnadar şehrine direk hava yolu ulaşımının bulunmaması olduğunu anlattı. Bir süredir Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte bu direk uçuş seferlerinin kurulması için büyük çaba sarfettiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, bu konuda önemli mesafe katettiklerini hatırlattı.

BoraJet Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol ise BoraJet'in Türkiye'nin ilk bölgesel hava taşımacılığı şirketi olduğunu belirterek, havayolu taşımacılığında üstlendikleri rolü aktardı. Şirket hakkında bilgi veren BoraJet Yönetim Kurulu Başkanı Akol, Türkiye’de ilk kez uçuşun olmadığı bölgelere havacılık ve yolcu taşıma hizmeti verdiklerini ifade ederek, her gün daha da güçlendiklerini ve tüm kesimlerden büyük ilgi gördüklerini anlattı. Samsun ekonomisinin gelişmesine katkı vermek istediklerinin altını çizen Yönetim Kurulu Başkanı Akol, Samsun-Krosnadar arası uçuş seferlerini gerçekleştirebilecek güçte olduklarının altını çizdi.

 


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım