Rehber Öğretmenlerinin Deniz Keyfi

24 Şubat 2011 Perşembe | Haberler | |

Samsun'daki İlk ve Orta Öğretim Okulları rehber öğretmenleri Samsunum1 Gemisi ile denize açılırken, düzenlenen geziye Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Hülya Ertürk Koç, İlçe Mili Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri katıldı.

Rehber Öğretmenlerinin Deniz Keyfi

Rehber öğretmenlerin yaptığı işin önemli olduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürü Hülya Ertürk Koç, "Artık velilere ulaşmadan, veliyi anlamadan, veliyi eğitmeden, bir çocuğu hayata hazırlamanın yönü olmadığını gördük. Bizler çok sayıda velilere ulaşmak zorundayız; yani  çocuklarımızın başarılı olmasını istiyorsak, özellikle psikolojik danışmanlar ve Rehber Öğretmenler olarak sizlere çok büyük görevler düşüyor. Rehber Öğretmenler, okulların olmazsa olmazı haline geldi. Aslında okulun yükünün yarısından fazlasını alan Rehber Öğretmenlerdir. Bir okulda psikolojik servis çok iyi çalışıyorsa o okulda sorun yok demektir" dedi.
  
  Samsun'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz "İnsan sürekli öğretiyor, sürekli de öğreniyor. İyi öğrendiği sürece iyi öğrenci oluyor, iyi öğrettiği sürece de iyi öğretmen oluyor. Sizler bunu profesyonel olarak yapıyorsunuz ama her birey hem öğretmen hem de öğrencidir. İletişim, öğretmenlik ve öğrencilik alt yapısı insanda gelişmediği sürece insan kentli de olamıyor, çağdaş insan da olamıyor. Biz şimdi şehrin hayatına yeni bir sistem koyduk, ulaşım sistemi. Bizler çağdaş insanlarız, bizler gelişmiş, uygar insanların yaşadığı gibi yaşamayı hak etmiş insanlarız ve o kentlerde uygar ulaşım araçları var,biz de bu raylı sistemi getirdik şehre koyduk. Kent şimdi yeni bir yaşamı, yeni bir hayatı, yeni bir teknolojiyi öğrenmiş oluyor ve alışıyor. Şimdi biz bu şehre yeni bir gemi kazandırdık. Samsun'da insanlar denize bakıyor, denizde insanlara bakıyor. Bu gemiyi kent hayatının içine soktuk, bunun gibi birkaç gemi daha almayı düşünüyoruz, bu gemilerle birlikte Yabancılar Pazarı'nın olduğu yerden Kurupelit arasına, yani yeni yapılan yat limanının olduğu yere bir ulaşım düşünüyoruz" diye konuştu.

 

 

Rehber Öğretmenlerinin Deniz Keyfi
Rehber Öğretmenlerinin Deniz Keyfi
Rehber Öğretmenlerinin Deniz Keyfi
Rehber Öğretmenlerinin Deniz Keyfi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım