Başkan Yılmaz Hatay’da

25 Ocak 2015 Pazar | Haberler | |

Bir takım temaslarda bulunmak üzere Hatay’a giden Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a ve Hatay Valisi Ercan Topaca’ya nezaket ziyaretinde bulundular...

Başkan Yılmaz Hatay’da

HBB binasında gerçekleşen ve HBB Başkan Vekili Serdar Güven’in de katıldığı ziyarette kısa bir konuşma yapan Başkan Savaş, Vali İbrahim Şahin’i ve Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ı Hatay’da ağırladıklarından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Başkan Savaş yaptığı konuşmada, her iki ilin gerek belediyecilik gerekse sosyal ve kültürel alanlarda gelişimi için birlikte hareket edeceklerini ifade etti.

Vali Şahin ve Başkan Yılmaz ise yaptıkları ortak açıklamada, kardeşlik hükmünün sürdüğü Hatay’da olmaktan mutlu olduklarını ifade ederek, Hatay’da farklı dinlerin, mezheplerin ve kültürlerin birlik ve beraberlik içinde yaşamasının dünyaya örnek olduğunu kaydettiler.

Yapılan kısa konuşmaların ardından Başkan Savaş, konuklarına Antakya’nın tarihini anlatan ‘Osman Belgeleri Işığında Antakya’,  Antakya’nın doğal bitkileri hakkında bilgiler veren ‘Antakya’nın Doğal Bitkileri’ adlı kitapları, Hatay’ın bağımsızlığını simgeleyen Türk Bayraklı heykel ile Vali Şahin’in ve Başkan Yılmaz’ın isimlerinin yazıldığı birer seramik tablo hediye etti.

Vali Şahin ve Başkan Yılmaz daha sonra Hatay Valisi Ercan Topaca’yı ziyaret ettiler ve birlikte Antakya Arkeoloji müzesinde incelemelerde bulundular. Vali Şahin ve Başkan Yılmaz’ın Samsun’da yapılacak olan yeni Arkeoloji Müzesi için incelemeler yapmak fikir almak için özellikle Hatay Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ettikleri ve buradaki uzmanlardan bilgi aldıkları öğrenildi.

Başkan Yılmaz Hatay’da
Başkan Yılmaz Hatay’da
Başkan Yılmaz Hatay’da
Başkan Yılmaz Hatay’da
Başkan Yılmaz Hatay’da
Başkan Yılmaz Hatay’da
Başkan Yılmaz Hatay’da

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım