Başkan Yılmaz: “bu Şehir İçin Başarılı Olmak Zorundasınız”

12 Ocak 2015 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ligin devre arası kampını Antalya'da geçirecek Samsunspor teknik kadro ve futbolcularına moral yemeği verdi...

Başkan Yılmaz: “bu Şehir İçin Başarılı Olmak Zorundasınız”

Yemekte Samsunspor yönetim, teknik heyet ve futbolculara hitap eden Başkan Yılmaz, şehrin bu güne kadar takımın başarısı için elinden geleni yaptığını ve yapmaya hazır olduğunu belirterek, karşılığında elde edilecek başarılarla mutlu olmayı beklediğini söyledi.

Samsunspor şerefine Samsunum-1 gemisinde verilen akşam yemeğine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın ile futbolcular katıldı.

Yemekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür eden Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, ''Yönetim kurulumuz, büyük özveriyle çalışmalarına başladı. İnşallah takımımızın sorunlarını çözme anlamında çabalarımız en kısa zamanda sonuçlanacak ve takımımızın sportif anlamda başarılı olması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Teknik kadro ve futbolcu arkadaşlarımızın tümüne teşekkür ediyorum. Çünkü bu güne kadar ki süreci Samsunspor'a yakışır şekilde geçirdiler. Bize de bu imkanı sunduğunuz için teşekkür ediyorum. '' dedi.

“YENİ YÖNETİME GÜVENİYORUM”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kulübün yeni yönetimini tebrik ederek başarılı olacaklarına inandığını belirtti. Yemeğe katılan herkese teşekkür eden Başkan Yılmaz, ''Beraber olma isteğimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Geçmişi konuşmak, sezon başından beri geldiğimiz süreci konuşmanın bir manası yok. Hele hele bir önceki sezon sonunda Mersin İdman Yurdu karşısında uğradığımız hezimeti konuşmanın da hiç bir manası yok. Bunları konuşursak bozuk bir moralle işe başlamış oluruz. O süreç içinde veya geçtiğimiz 4 ay içinde yanlışların doğruların muhasebesini gerek hocamız gerekse yeni yönetim bir şekilde ortaya koyacaktır ve bu şekilde yeni bir anlayışla kulübü yöneteceklerdir. Bundan hiç şüphem yok. Kendilerine güveniyoruz.'' diye konuştu.

“OMUZLARINIZDAKİ SORUMLULUK ÇOK BÜYÜK”

Samsun şehrinin tüyü bitmemiş yetimin hakkını dahi Samsunspor'u başarılı kılmak için özveride bulunup takıma verdiğini hatırlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, ''Son 15-16 seneyi çok iyi biliyorum. İnsanlar yemedi, içmedi, kulübe  yardım etti. Yani bütün samimiyetimle söylüyorum, omuzlarınızdaki sorumluluğun boyutu büyük. O bakımdan işi çok ciddiye almalısınız. Samsun'da insanlar Samsunspor yüzünden mutsuz olmayı hak etmiyor. Ne kadar kötü teknik kadro, yönetim olursa olsun, futbolcu eğer isterse şerefini haysiyetini korur. Geçtiğimiz 4 ay içerisinde de şerefinizi haysiyetinizi korudunuz. Artık Samsunspor'u böyle hakikaten onur, gurur duyacağımız ortamlara taşımaya içtiğimiz su gibi ihtiyacımız var.'' değerlendirmesinde bulundu.

Geçen sene şehrin kulübe 19.5 milyon TL para harcadığını söyleyen Başkan Yılmaz, '' Arkadaşlar, bu şehir dolayısıyla bir şeyler bekliyor. Bu paranın karşılığında Mersin İdman Yurdu maçında yemin ediyorum 90 dakika koltuktan kalkamadım. Dizlerimin bağı çözüldü. Bütün kimyam bozuldu. 10 gün kendime gelemedim. Futbolcularımız oynamadı. Resmen rezil etti bizi. Böyle olmadı mı? Böyle bir mantık olamaz. Takımı bu hale düşürmeye hiç kimsenin hakkı yok. Kampınızı iyi yapın, ondan sonra da her maçı kazanmak zorundasınız. Başka bir alternatifiniz yok. Böyle bakmadığınız sürece bu sıkıntılar hep devam edecektir. Bu sıkıntı bizi hep böyle sünnetçi korkusu gibi tehdit eder. Bu şehir Samsunspor'un elde edeceği başarılarla mutlu olmak istiyor. Bu mutluluğu artık bu şehre tattırın. Bu şehir bu mutluluğu hak ediyor. Bu şehirde yaşayan her insan, Samsunspor'un başarısını duymayı hak ediyor.' şeklinde konuştu.

“ ÖLÜMÜNE KAZANMAK ZORUNDASINIZ”

Şehrin Samsunspor için elinden geleni yapmaya hazır olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, ''Ama elinden geleni yapması için de sizin gayret göstermeniz gerekiyor. Ben şuna inanıyorum. Ligde elde edeceğiniz her başarı şehirde olumlu karşılanacaktır ve yapabileceğini maksimum oranda yapacaktır. Büyükleriniz olarak yapmamız gereken herşeyi yapmaya hazırız. Ama başarmak zorundasınız. Sonuçta spordur ama bu sporu, Samsun için ölümüne başarmak zorundasınız. He maçı ölümüne kazanmak zorundasınız. Başarın, gelin bize deyin ki başardık, siz de yapmanız gerekeni yapın deyin. Başardığınız taktirde bu şehir yapması gerekeni yapacaktır. Başarmadığınız taktirde insanlar, hak etmedikleri mutsuzluğu yaşayacaktır. Başarmadığınız taktirde bu şehrin psikolojisinden olumlu şeyler beklemeye Samsunspor yönetiminin de, futbolcusunun da camianın da hakkı yok. Ne olur bu cümlelerimi unutmayın. Bu şehir için ölümüne başarmak zorundasınız.'' ifadelerini kullandı.

“İSTERSENİZ BAŞARIRSINIZ”

Başarının kolay olmadığını bildiğini ifade eden Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı; ''Allah hepinizi muvaffak etsin. Kolay bir mücadele değil. Ama herkes en az benim söylediğim kadar bilenmiş bir vaziyette lige asılacak ve başarıya kendi şehrini taşımak yönünde bir mücadele verecek. O bakımdan sizin motivasyonunuzun ve hırsınızın dorukta olmasının gereğine inanıyorum. Takım istesin, bu sorumluluğun altından hakkıyla kalkabilir. Ölümüne maçları almaktan başka çareniz yok. Mağlup olduktan sonra şehir para vermez. Kimse dönüp bakmaz. Bunun başka izahı yok. Takımın tecrübeli, teknik kabiliyeti yüksek oyuncularına çok iş düşüyor. Daha çok çalışacak, koşacak. Olduğu kadar falanı yok. Başarmak zorundayız, zorundasınız. Bu kulüp, başarmak zorundayız diyenlerden oluşmalı. Başarıya kilitlenmeli.''

Başkan Yılmaz: “bu Şehir İçin Başarılı Olmak Zorundasınız”
Başkan Yılmaz: “bu Şehir İçin Başarılı Olmak Zorundasınız”
Başkan Yılmaz: “bu Şehir İçin Başarılı Olmak Zorundasınız”
Başkan Yılmaz: “bu Şehir İçin Başarılı Olmak Zorundasınız”
Başkan Yılmaz: “bu Şehir İçin Başarılı Olmak Zorundasınız”
Başkan Yılmaz: “bu Şehir İçin Başarılı Olmak Zorundasınız”
Başkan Yılmaz: “bu Şehir İçin Başarılı Olmak Zorundasınız”
Başkan Yılmaz: “bu Şehir İçin Başarılı Olmak Zorundasınız”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım