Başkan Yılmaz'ın İlköğretim Öğrencileri İle Yaptığı Gemi Gezisi

31 Ocak 2011 Pazartesi | Haberler | |

Samsun ve ilçelerinde eğitim gören ilköğretim okulu öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği deniz turunda kenti denizden görme fırsatı yakaladı.

Başkan Yılmaz'ın İlköğretim Öğrencileri İle Yaptığı Gemi GezisiSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın organizesi ile Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Samsunum1' gemi gezisine, Samsun ve ilçelerinden ilköğretim okulu öğrencileri katıldı. Deniz turuna Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'ın yanı sıra Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Milli Eğitim Müdürü Hülya Ertürk Koç, il ve ilçe ilköğretim sınıf öğretmenleri ile 34 ilköğretim okulundan öğrenciler katıldı. Gezide çocuklarla yakından ilgilenen Başkan
Yılmaz, çocuklara MP4 çalar hediye ederken, yıl sonunda da takdir veya teşekkür getiren her öğrenciye dizüstü bilgisayar sözü verdi.
Samsun'un birkaç yıl içerisinde Türkiye'nin ve Karadeniz'in parlayan yıldızı haline geleceğini söyleyen Başkan Yılmaz, "Gerekirse ikinci ve üçüncü gemiyi de alarak Samsunluların hizmetine sunacağız. Samsun'u iğne oyası gibi işliyoruz. Maalesef bizden önce Samsun'u yönetenler, Samsun'a bizim baktığımız açıdan bakmamışlar ve işlememişlerdir. Kentleşmeyi doğal haline bırakarak, büyütmeye çalışmışlar. Raylı sistemin Atakum'dan gelmesi Atakum'u daha da güzelleştirdi. Atakum 80 bin nüfuslu bir yerleşim
yeriydi. Şimdi ise Atakum nüfusu 120 bin oldu. Yani ilerleyen zaman içerisinde Samsun kabuğundan çıkacak" dedi.
Gezi sonrasında çok mutlu olduklarını belirten çocuklar, Başkan Yılmaz'a Samsun'u denizden görme fırsata verdiği için teşekkür ettiler.

Başkan Yılmaz'ın İlköğretim Öğrencileri İle Yaptığı Gemi Gezisi
Başkan Yılmaz'ın İlköğretim Öğrencileri İle Yaptığı Gemi Gezisi
Başkan Yılmaz'ın İlköğretim Öğrencileri İle Yaptığı Gemi Gezisi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım