Başkan Yılmaz ; Çocuklarımıza Kalıcı Eserler Bırakmalıyız...

28 Kasım 2014 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ev sahipliğini Havza Belediyesi’nin yaptığı Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği Kasım Ayım Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Toplantıda birlik üyelerine hitap eden Başkan Yılmaz, Türkiye’de başka Samsun olmadığının altını çizerek, gelecek nesillere kalıcı eserler bırakmak için herkesin var gücüyle çalışması gerektiğini söyledi.

Başkan Yılmaz ; Çocuklarımıza Kalıcı Eserler Bırakmalıyız...

Havza Ancere Otel konferans salonunda yapılan Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği Kasım Ayım Olağan Genel Kurul Toplantısı’na, Havza Kaymakamı  Alper Tanrısever, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme İl Koordinatörü Bülent Turan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk, ilçe belediye başkanları ile birlik üyeleri katıldı.

Havza Belediye Başkanı Murat Ekiz’in konuşması, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme İl Koordinatörü Bülent Turan’ın sunumlarının ardından konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’un Türkiye’nin 2023 hedeflerinden turizm konusunda hak ettiği payı alır hale gelmesi gerektiğini kaydetti.

Türkiye’nin şuan 25 milyon turist potansiyeli bulunduğunu hatırlatan Başkan Yılmaz, ‘’2023’te 25 milyon turist potansiyelini Türki’ye 50 milyon turiste çıkarmayı ve 50 milyar dolarlık turizm geliri elde etmeyi hedefliyor. Samsun’un da bu potansiyelden ve gelirden hak ettiği payı alması lazım. Samsun’da turizm potansiyeli fazlasıyla var. Samsun turizmde üzerine düşen rolü en iyi şekilde üstleneceğinden endişem yok. Ancak bu sürece iyi hazırlanmalı, eksikliklerimizi gözden geçirip doğru hamlelerle süratle hazırlıklarımızı tamamlamalıyız. Bu birliğin bu noktada sinekten yağ çıkarırcasına  her türlü sorunu ve hizmeti en iyi şekilde çözüm yapacağına eminim.’’ dedi.

Yıllardır kentte turizmi engelleyen en önemli sorunlardan biri olan konaklama probleminin özel sektör yatırımlarıyla çözüme kavuştuğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ‘’Uzun yıllardır turizmle ilgili konuda konaklama sorununu çok ciddi hissettik. Çok şükür böyle bir sorun merkezde kalmıyor. Ama turizm potansiyeli olan ilçelerimizde de otel ve hizmet kalitesini artırmamız lazım. Turistlere adeta ev konforu ve kalitesinde otel hizmeti verebilir hale gelmeliyiz. Turizm yatırımcılarının beklentilerini ve güvence taleplerini karşılamaya yönelik de kaynaklarımızı etkili ve verimli kullanarak karşılamanın arayışı ve hevesi içinde olmalıyız. ‘’ şeklinde konuştu.

Fuar ve kongre merkezinin de hayata geçmesine kentteki tüm turizme katkı sağlayacak unsurları harekete geçirmeye yönelik çalışma süreci başlattıklarına da değinen Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; ‘’Şimdi Samsun’un turizmde doğal kaynaklarını faaliyete geçirme zamanı. Nerede ne olduğunu ve neler yapacağımızı biliyoruz. Bunları konuşup tartışmalıyız. Var olan potansiyellerimize hangi turistik kimlikleri giydireceğimizi planlamalıyız. Unutmayalım. Başka Samsun yok. Zamanı geldiğinde gideceğimiz yer belli. Arkamızda baki kalacak olan ise kazandırdığımız eserler ve yaptığımız hizmetler olacak. Niyetimiz bu olursa başarılamayacak hiçbir şey, çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. ‘’

Başkan Yılmaz ; Çocuklarımıza Kalıcı Eserler Bırakmalıyız...
Başkan Yılmaz ; Çocuklarımıza Kalıcı Eserler Bırakmalıyız...
Başkan Yılmaz ; Çocuklarımıza Kalıcı Eserler Bırakmalıyız...
Başkan Yılmaz ; Çocuklarımıza Kalıcı Eserler Bırakmalıyız...
Başkan Yılmaz ; Çocuklarımıza Kalıcı Eserler Bırakmalıyız...

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım