Başkan Yılmaz; “kaybedileni Kazanmak İçin Çok Çalışmalıyız”

14 Kasım 2014 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Antalya’da 22'ncisi düzenlenen 'YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı'na katılarak bir konuşma yaptı...

Başkan Yılmaz; “kaybedileni Kazanmak İçin Çok Çalışmalıyız”

Antalya Expo Center'de düzenlenen fuarın açılış  töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, son 20-25 yılda restorasyon, inovasyon, şehircilik alanlarında çok ilerlendiğini, ancak 20- 25 yılın öncesinde kaybedilenleri yerine getirmek için çok daha fazla çalışılması gerektiğini söyledi. Samsun'da dört dönemdir başkanlık yaptığını belirten Yılmaz şöyle konuştu:

"Yaptığımız hatalar hep gözümüzün önüne geliyor. O silüetler şehirde gözümüze çarptığında adeta tokat atarcasına kendini gösteriyor. Yapılmadan önce bu binanın kütlesi buraya geldiğinde nasıl bir manzarayla karşılaşacağımızı sormuyoruz. Orayla hiç alakası olmayan ucubenin oraya yerleştirilmesini engelleyebilecek teknolojiler mümkün. Şehir merkezi 600 bin nüfusa sahip Samsun'da 230 bin bağımsız bölüm var ve bunların yüzde 30'unun cephesi, görüntüsü, afete dayanıklılığı açısından tereddütlüyüz. Cephe, görüntü zaten trajedi. İnovasyon, mantolama işlemlerini, kentlerin kültürleriyle kavga etmeyecek şekilde ele alabiliriz."

41 İLDEN ZİYARETÇİ

Türkiye'nin dört bir yanından ve komşu ülkelerden gelen profesyonellerin buluşma noktası olan YAPEX'te bu yıl da birbirinden zengin mesleki etkinlikler, son derece geniş kapsamlı ürün ve hizmet çeşidi yer alıyor. 16 Kasım'a kadar sürecek fuara, 41 ilden 4 binin üzerinde ziyaretçi grubunun katılacağı açıklandı.

MESLEKİ ETKİNLİKLER

Fuarda mimarlar, içmimarlar, makine mühendisleri, elektrik mühendisleri meslek odaları mesleki etkinler düzenliyor. Konferans, panel, yarışma, sergi ve özel sunumların yer aldığı fuarda, tarihi ve kültürel mirasın korunmasında büyük önem taşıyan restorasyon sektörünün ve yerel yönetimler ile Tarihi Kentler Birliği üyesi belediyelerin de stantları bulunuyor.

 

 

Başkan Yılmaz; “kaybedileni Kazanmak İçin Çok Çalışmalıyız”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım