Başkan Yılmaz, Tekirdağ Tso Heyetini Ağırladı

11 Ekim 2014 Cumartesi | Haberler | |

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen Samsun İş Gezisi kapsamında Samsun’da bulunan heyet, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. 37 kişilik heyeti misafir eden Başkan Yılmaz, ziyaret sırasında Samsun'daki büyükşehir belediyesi yatırımlarını nasıl gerçekleştirdiklerine ilişkin bilgi verip tecrübelerini paylaştı...

Başkan Yılmaz, Tekirdağ Tso Heyetini Ağırladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaevli, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Ekşinat, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Mustafa Özden, TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın, Tekirdağ 1 Nolu Taşımacılar Birliği Kooperatif Başkanı Ali Rıza Eti ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İrfan Ekici katıldı.

Ziyaret öncesinde Samsun'un organize sanayi bölgelerindeki fabrikaların yanı sıra tarihi ve turistik mekanlarını gezip incelemelerde bulunan Tekirdağ heyeti, kentin gelişiminde önemli katkılar sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı tebrik etti. Samsun'un son yıllarda büyük bir değişim ve gelişim sağladığına da dikkat çeken heyet, bu başarının nasıl sağlandığı konusunda Başkan Yılmaz'dan bilgi aldı.

Samsun ile Tekirdağ'ın şehirleşme açısından benzerlik taşıyan özellikleri bulunduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, iş gezilerinin büyük faydalar sağladığını vurguladı. Büyükşehir belediyelerinin ticaret ve sanayi odaları ile borsalarla yakın işbirliği içinde olmasının şehrin gelişimi açısından büyük katkılar sağladığını hatırlatan Başkan Yılmaz, "İş gezilerinin faydasını, yıllardır çok yaşadım, yaşıyorum. Gezilerde insan hemen bir şeyler yakalayıp yaptığınız işleri kolaylaştırabiliyor ve ufkunuzu açabiliyor. Bunun yanında bizlerin yaptığı , şehrin ticaret ve sanayisi ile çok yakından entegre bir iştir. Şehrin ticaret ve sanayisi belediyecilikle paralel gitmiyorsa, belediyeciliğin işi çok zorlaşıyor. O nedenle biz Samsun'da ticaret ve sanayi odası ve ticaret borsası ile inanılmaz bir işbirliği içindeyiz. Bu işbirliği, işlerimizi kolaylaştırmanın yanında şehrin planlanmasında ve geleceğe hazırlanmasında da bize büyük katkılar sağlıyor. Yani kentte iyi bir sinerji olursa belediyeciliğin işi çok kolaylaşıyor. Bunu da tavsiye ediyorum. Aksi halde dönemsel imkanlar hariç belediyelerin başarılı olması mümkün değildir. " şeklinde konuştu.

Liman kenti olmanın avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, sahil yolu projesi ve dolgu alanlarında hayata geçirilen sosyal amaçlı projelere ilişkin de tecrübelerini paylaşıp tavsiyelerde bulundu. Yaklaşık 60 kilometrelik sahil yolu projesi konusunda titizlikle hareket ettiklerini,  proje kapsamında sahilleri nakış gibi işlemeye devam ettiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, Tekirdağ'ın İstanbul'a yakın olması sebebiyle birçok avantajı lehine çevirebilecek şansa sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Ziyaretin sonunda Başkan Yılmaz,  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaevli''ne Atatürk'ün Samsun'a çıkışını temsil eden heykellerin tablosunu hediye etti. Toplu hatıra fotoğrafı çektiren heyet, Başkan Yılmaz ile selfie yapmayı da unutmadı.

 

Başkan Yılmaz, Tekirdağ Tso Heyetini Ağırladı
Başkan Yılmaz, Tekirdağ Tso Heyetini Ağırladı
Başkan Yılmaz, Tekirdağ Tso Heyetini Ağırladı
Başkan Yılmaz, Tekirdağ Tso Heyetini Ağırladı
Başkan Yılmaz, Tekirdağ Tso Heyetini Ağırladı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım