39 Milyon Tl'lik Ulaşım Yatırımı

22 Kasım 2010 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi 34,1 milyon tl'lik yol yatırımı planlayarak çalışmaları sürdürüyor.

39 Milyon Tl'lik Ulaşım YatırımıBüyükşehir Belediyesi şehrin çeşitli noktalarında ulaşım ve alt yapı çalışmaları yapıyor. Devam eden ve tamamlanan projelere ise 34,1 milyon TL 2010 değerlendirmelerine göre harcama yapıldı. 2. Bulvar Yolu Hastanebaşı, Ankara Bulvarı arası yapımı için 4 milyon, Karadeniz Caddesi düzenlemesi için 4 milyon, Alparslan Bulvarı yapımı 3 milyon, Çağlayan Bulvarı yapımı 7 milyon 500 bin, Ihlamur Bulvarı Batı Park Bağlı Yolu Köprülü Kavşağı 2 milyon, Atakum ilçesi sahil yolu Adnan Menderes Bulvarı yapımı için 6 milyon 600 bin, Çatalarmut Köprülü Kavşağı düzenlemesi için 7 milyon TL, Bafra Caddesi düzenlemesi 2 milyon, Anadolu caddesi düzenlemesi 2 milyon, Alaçam Caddesi düzenlemesi 500 bin, Osmaniye Caddesi düzenlemesi 500 bin TL proje bedeliyle çalışma yürütüldü.
Büyükşehir Belediyesi'nce yürütülen bazı yol çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum İsmet İnönü Bulvarı'nın doğu tarafından başlayıp Kurupelit Başbakanlık TOKİ konutları ulaşım yoluna kadar, doğudan batıya uzanan güzergahın çevresi yoğun yapılaşma ile yüz yüze kaldığını söyledi. Yılmaz, söz konusu yoğun yerleşimlere olan ulaşımı sağlayan hali hazırdaki standardı düşük yolun 5 bin metrelik bölümünün bsk kaplaması, bin 600 metrelik bölümün ise bsk kaplaması, aydınlatma ve tretuarları tamamlanarak 2009 yılında halkımızın hizmetine sunulduğunu kaydetti.
Toplu Konut Bulvarı'na kadar olan 4 bin 500 metrelik kısmın üst yapısı bsk olarak inşa edileceğini Yılmaz, "Yaya tretuarları, aydınlatma ve peyzaj düzenlemeleri yapılarak bu yıl 2010 yılı içerisinde bitirilecek. Şehir merkezinde yer alan büyük hacimli ticaret ve sağlık sektörlerinin şehrin güney bölgesine taşınmaları, 400 yataklı Bölge Araştırma Hastanesi ile Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi, Kıranköy Mezarlığı ve Çevre Yolu bağlantısı nedeniyle 2. Bulvar ile Barış Bulvarı kavşağında oluşan yoğun trafik akışını rahatlatmak amacıyla Çatalarmut hemzemin kavşağı ve Sülün kavşağı alt ve üst geçit köprüleri ile farklı seviyeli olarak geçilmesi için çalışmalar yürütülmektedir. Osmaniye Caddesi'nin, Gazi Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi arası bölümü mevcut hali ile metruk ve deforme olmuş vaziyette idi anılan cadde de geometrik düzenlemeler yapılmış, bu bağlamda taşıt yolu daraltılarak yaya tretuarları genişletilmiştir. Gerek taşıt yolu gerek yaya tretuarları ve gerekse dekoratif aydınlatmaları belediye tesislerinde üretilen malzemeler ile yapılmıştır" dedi.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım