Saski’den 2 Milyon Tl’lik Proje

2 Kasım 2010 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun Öncel, Tekkeköy İlçesi Ana Kollektör, Hattı Aşağıçinik Kanalizasyon Toplayıcı ve Şebeke Hattı İnşaatı’na 2 ay önce başladıklarını söyledi.

Saski’den 2 Milyon Tl’lik Proje

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun Öncel, Tekkeköy İlçesi Ana Kollektör, Hattı Aşağıçinik Kanalizasyon Toplayıcı ve Şebeke Hattı İnşaatı’na 2 ay önce başladıklarını söyledi. Öncel,” Bu proje tamamlandıktan sonra Tekkeköy İlçesi’nin Aşağıçinik Yöresi’nin kanalizasyon problemi büyük oranda çözüme kavuşacaktır” dedi.

SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel, proje’nin 2 milyon TL’ye mal olacağını ifade ederek, “Aşağıçinik Bölgesi ile Yeni Hurdacılar Sitesi ve Tekkeköy’ün alt kesimlerinde kanalizasyon şebekesi yapılacak. Projeye 2 ay önce start verildi. Ekipler, çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir” diye konuştu.

Tekkeköy İlçesi Ana Kollektör Hattı, Aşağıçinik Kanalizasyon Toplayıcı ve Şebeke Hattı İnşaatı’nın en önemli altyapı projelerinden biri olduğuna dikkat çeken Coşkun Öncel, “ Bu proje de 600 mm çapında beton boru kullanıyoruz. Proje’nin, Aşağıçinik Bölgesi ile Yeni Hurdacılar Sitesi ile Tekkeköy’ün alt kesimlerindeki kanalizasyon sistemi çalışır hale gelecektir. Proje tamamlandıktan sonra,  bölgede bulunan foseptikler ise iptal olacaktır” dedi.

Öncel, Tekkeköy İlçesi’nin Büyükşehir Belediyesi sınırlarına bağlandıktan sonra, yetersiz olan altyapı sorunlarını iyileştirmek için bu projeyi hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.

 

Saski’den 2 Milyon Tl’lik Proje
Saski’den 2 Milyon Tl’lik Proje

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım