Samsun'a Recep Tayyip Erdoğan Ve Abdullah Gül Bulvarı

11 Eylül 2014 Perşembe | Haberler | |

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isimleri Samsun’un Atakum ilçesindeki iki bulvara verildi...

Samsun'a Recep Tayyip Erdoğan Ve Abdullah Gül Bulvarı Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi Komisyon Toplantısı 1. Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında gerçekleştirildi. Komisyonun 51. maddesinde Samsun’un Havza ilçesine bağlı Karga ve Kemaliye Mahallelerinin Amasya’nın Suluova ilçesine bağlanma talebi görüşüldü. Görüşmede söz alan AK Parti Meclis Üyesi Kazım Yıldız, “Bu mahallelerimiz işlerini Amasya’nın Suluova ilçesinde görüyorlar. Hatta bu mahalleler besicilik yapıyorlar. Havza ilçesinin Karga ve Kemaliye Mahallelerinde yapılan halk oylamalarında yüzde 95 ile 97 civarında Amasya’nın Suluova ilçesine katılımı istediler” dedi.
Konuşmanın ardından yapılan oylamada Samsun’un Havza ilçesine bağlı Karga ve Kemaliye mahalleleri Amasya’nın Suluova ilçesine aktarılması kabul edilerek meclise havale edildi.
SAMSUN’A RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE ABDULLAH GÜL BULVARI
Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Komisyon toplantısında görüşülen sokak isim değişikliği gündem maddesinde ise, Atakum ilçesinde bulunan Cağaloğlu Caddesi’nin isminin “Abdullah Gül Bulvarı”, Barış Bulvarı’nın isminin de “Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı” olarak değiştirilmesi görüşüldü. Gündem maddesiyle ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Turan Çakır, “Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın önerisi ile Atakum ilçesi Cumhuriyet, Esenevler, İstiklal, Mevlana ve Mimarsinan Mahallelerinde bulunan Cağaloğlu Caddesi’nin adının ‘Abdullah Gül Bulvarı’ olarak değiştirilmesi ve yine Atakum ilçesi Cumhuriyet ve İstiklal Mahallelerinde bulunan Barış Bulvarı’nın adının ‘Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ olarak değiştirilmesini talep edilmektedir. Cağaloğlu Caddesi’nin ismini 11. Cumhurbaşkanımız olan Abdullah Gül Bulvarı olarak değiştirilmesini komisyonumuza getirdik. Ayrıca Barış Bulvarı’nın isminin de 12. Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı olarak değiştirilme önerisini komisyonumuza sunuyoruz. Devletin en üst makamında, devletimizi temsil etmiş kişilerin isimleri bulvarlarımıza değer katacaktır” diye konuştu.

Samsun'a Recep Tayyip Erdoğan Ve Abdullah Gül Bulvarı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım