Vezirköprü’de Lise Sevinci

19 Ağustos 2014 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile ADEKA İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ortaklaşa yaptıracağı Vezirköprü ilçesindeki lise inşaatının temeli atıldı. 12 derslikli lisenin temel atma törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, lisenin 15 Şubat 2015 tarihinde eğitim öğrenime başlayacağını söyledi...

Vezirköprü’de Lise Sevinci

Vezirköprü ilçesinin Göl mahallesinde yapılacak lise inşaatının temel atma törenine, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, ADEKA Samsun Fabrika Müdürü Adem Gül,  AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Açan, Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, SASKİ Genel Müdürü ve Genel Sekreter Vekili Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Yurt ile meclis üyeleri katıldı.

Kurban kesilip duaların edildiği lise temel atma töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Göl mahallesindeki lisenin büyük bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi. Uzun zamandır bu ihtiyacın ve talebin nasıl karşılanacağına dair çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Yılmaz, ''Uzunca süredir ne zaman Göl mahallesine gelsek çocuklarımızın uygun şartlarda eğitim öğrenim imkanına kavuşamadıklarını, sınıfların fiziki şartlarının iyi olmadığını görünce vicdanen huzursuz oluyorduk. Buna bir çare bulmaya çalışıyorduk. Bu süreçte de bir takım temaslar içinde olduk. Bu temaslar sonucunda çok sevdiğimiz hayırseverimiz ADEKA İlaç Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arpacıoğlu ve onun Samsun'daki fabrika müdürü Adem Gül ile oturup proje üzerinde tartıştık. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapabilmek için karar verdik. Bu okulun ihtiyacını her defasında açık yüreklilikle vurgulayan başta öğretmenlerimiz olmak üzere ilçe başkanımıza, belediye başkanımıza, kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Büyük gayretleri oldu. Onlar da yatırım programına aldırarak devlet eliyle yapımıyla ilgili süreci işletiyorlardı. Süreç işliyor ama daha kısa sürede yapılması için birlikte önayak olduk. Hep beraber ele ele tutuşarak bu noktaya geldik. Mütevazi bir temel atma töreni ile inşaatımıza başladık.'' şeklinde konuştu.

Lisenin 12 derslikli olacağını açıklayan Başkan Yılmaz, ''Bu okul yapıldıktan sonra çocuklarımız servislerle Vezirköprü'ye gidiş geliş yapmak zorunda kalmayacaklar. Standardı yüksek, ısıtmasından diğer laboratuar ortamlarına kadar şehirdeki liselerde hangi konfor ve ortam düzeyi varsa burada da olacak. Göl’ümüzde eğitim alt yapısıyla ilgili eksiklik, bizi tedirgin eden durumdan çıkmış, çok amaçlı lisemiz kurulmuş olacak. Çocuklarımız mutlu ve huzurlu eğitim görecekleri liseye kavuşacak. 15 Şubat yarı yıl tatilinden sonra çocuklarımızı okulumuzun bahçesinde cıvıl cıvıl oynarken, dolaşırken görecek, kucaklayacağız. Allahım hayırlı uğurlu etsin. Burada yaptıkları eğitim yatırımının hayrı, Arpacıoğlu ailesinin yedi ceddinin ruhuna gitsin. Hayırları zekatlarına, kaza ve belalardan uzaklaşmasına katkı versin.'' Diye konuştu.

Vezirköprü’de Lise Sevinci
Vezirköprü’de Lise Sevinci
Vezirköprü’de Lise Sevinci
Vezirköprü’de Lise Sevinci
Vezirköprü’de Lise Sevinci

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım