Başkan Yılmaz, “samsun’u Geleceğe Taşıyoruz

28 Temmuz 2014 Pazartesi | Haberler | |

Ramazan Bayramı dolayısıyla yapılan resmi bayramlaşmaların ilgi Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın ev sahipliği yaptığı programda Samsun protokolü ve vatandaşlar bir araya gelerek birbirlerinin bayramını kutladılar...

Başkan Yılmaz, “samsun’u Geleceğe Taşıyoruz

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık binasında gerçekleşen programa, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, eski milletvekilleri Fatih Öztürk ve Binnur Şahinoğlu, Baro Başkanı Necat Anıl, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve çalışanları ile vatandaşlar katıldı. Bayramlaşma sonunda Başkan Yılmaz, tekerlekli sandalye ile gelen geç bir kızla yakından ilgilenip sohbet etti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ndeki bayramlaşmanın ardından AK Parti İl Başkanlığı'nda da bayramlaşma töreni düzenlendi. Buradaki bayramlaşmaya Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Demircan, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, eski milletvekili Fatih Öztürk, Musa Uzunkaya ve Binnur Şahinoğlu, belediye başkanları ile partililer iştirak etti.

Partideki bayramlaşma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, partililerin Ramazan Bayramı'nı tebrik etti. Ramazan ayını dopdolu geçirdiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, "Merkez ilçelerin dışındaki 13 ilçede yaklaşık 50 bin insanımızın katılımıyla toplu iftar programları yaptık. Ramazan'ın ruhuna ve anlamına anlam katmaya, paylaşmanın güzelliğini tesis etmeye çalıştık. Sevginin, dostluğun, arkadaşlığın, garip gurebayı gözetmenin güzelliğini yüreğimizde hissederek bunu da ortaya koymaya çalıştık. Allah hepimizi muvaffak eylesin. Evlerinizde ailelerinizle sağlık ve huzur içinde nice Ramazanlar Rabbim nasip etsin. Türkiye bir huzur adası. Bölgesindeki en huzurlu ve güvenli ülke konumundayız” dedi.

SAMSUN'U GELECEĞE TAŞIYORUZ

İl genelinde hizmetlerin dolu dizgin sürdüğünü ifade eden Başkan Yılmaz, " Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık 2 bine yakın çalışanımız ve 50 milyon dolara yakın makine parkımızla gece gündüz demeden şehrimizin her tarafında alt yapı, sağlık, kentsel dönüşüm, turizm ve ulaşım açısından yapılması gereken büyük alt yapı ve dönüşüm hizmetlerini hiç bir noktada kesintiye uğramaksızın, hiç bir anlam ve manada taviz vermeksizin projelendirip programladığımız hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Allah'ın izniyle Samsun, partimizin ortaya koyduğu 2023 vizyonuyla ilgili parametrelerde Dünya'nın 10 büyük ekonomisine sahip ülkelerden biri olma yolunda adım adım koşan Türkiye'nin yine adım adım koşan 10-15 şehrinden birisi olma yolunda. Samsun'u geleceğe taşıyoruz. Yani bütün çabamız Samsun’u Türkiye'nin bu kalkınma hamlesine paralel her alanda kalkınmış, gelişmiş, müreffeh şehirlerinden biri yapmaktır. Her konuda gelişmiş bir şehir tesis etmeye çalışıyoruz. Bunun için tecrübemiz, enerjimiz, bilgimiz, birikimlerimiz var. Bunun için 30 Mart'ta sizin verdiğiniz icazet, güven var. Bu güveniniz olduğu müddetçe yapamayacağımız, başaramayacağımız şey yok. Halkımız 17 ilçenin 16'sında bize güvenerek alın ilçelerimizi geleceğe taşıyın dedi. Biz bu sorumluluğun bilinciyle belediye başkanı kardeşlerimle el ele verdik, şehrimizi geleceğe taşıyoruz." şeklinde konuştu.

SU UYUR DÜYMAN UYUMAZ

10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimine de değinen Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; "Seçime kısa bir süre kaldı. Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik çabalarımız asla unutmayalım. Başbakanımızı Cumhurbaşkanlığı makamına taşıyacak süreçteki engellere taviz vermeksizin mücadelemizi kesintisiz sürdürelim. Su uyur düşman uyumaz. Herkesi iyi niyetli kabul etmeyin. Kötü niyetli unsurların, Başbakanımızın Cumhurbaşkanı olmasını engellemek için ister istemez çabaları olacak. Ama biz daha fazla çalışacağız, mücadele edeceğiz. Seçimde Samsun olarak Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı elde ederek Başbakanımıza layık olduğu, hak ettiği seçim sonucunu alarak kendilerine armağan edeceğiz inşallah."

Başkan Yılmaz, “samsun’u Geleceğe Taşıyoruz
Başkan Yılmaz, “samsun’u Geleceğe Taşıyoruz
Başkan Yılmaz, “samsun’u Geleceğe Taşıyoruz
Başkan Yılmaz, “samsun’u Geleceğe Taşıyoruz
Başkan Yılmaz, “samsun’u Geleceğe Taşıyoruz
Başkan Yılmaz, “samsun’u Geleceğe Taşıyoruz
Başkan Yılmaz, “samsun’u Geleceğe Taşıyoruz
Başkan Yılmaz, “samsun’u Geleceğe Taşıyoruz

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım