Başkan Yılmaz, “herşey İnsanla Güzel”

17 Temmuz 2014 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ev sahipliğini yaptığı Çarşamba ilçesindeki toplu iftar programına katıldı.

Başkan Yılmaz, “herşey İnsanla Güzel”

Bu güne kadar ilçelerde düzenlenen iftar programlar arasında en büyük katılımın Çarşamba’da yaşandığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, iftara katılan herkese teşekkür etti. Ramazan’ın ruhuna, manasına ve anlamına uygun bir Halil İbrahim sofrasında buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, bundan sonraki süreçte daha çok çalışarak memlekete ve millete hizmet etme yarışı içinde olacaklarını kaydetti.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın koordinasyonunda Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla verilen toplu iftar yemeği, Çarşamba Adapark’ta yapıldı. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır,  Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Halit Doğan, İl Kadın Kolları Başkanı Nuran Yapıcı Özel, İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, ilçe koordinatörleri ile çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

İftar öncesinde masaları gezerek hemşerileriyle kucaklaşıp hasret gideren ve sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, iftarın ardından da Çarşambalılara hitap etti. İlçe halkının Ramazanını, Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Başkan Yılmaz, ‘’Bu akşam adeta bir Halil İbrahim sofrasının etrafında, bir güzellik etrafında buluştuk. Katılımın çok olması sebebiyle çok mutlu oldum. Amacımız bir Halil İbrahim sofrası benzeri karşılıklı paylaşmanın, Ramazan’ın ruhunun getirdiği karşılıklı sevgi ve saygının gereği olan bir ortamı tesis etmek amacıyla bir araya geldik. Allah hepinizden razı olsun. Çok güzel bir ortam tesis edildi. Biz her akşam bir ilçeye gidiyoruz. Yarın akşam Havza’da olacağız. Hepsinde güzel katılımlar oldu. Ama bu akşam Çarşamba’da hepsinden daha büyük ve geniş katılım oldu. 7 bine yakın katılım oldu. Bu beni çok mütehassıs etti. Şahsım adına söylüyorum sizlere minnettarım. Her şey insanla güzel. İnsan olmadıktan sonra bu organizasyonların hiçbir kıymeti yok. İnsanlar paylaşım ruhunu hissedince güzel oluyor. O bakımdan bu güzelliği bana hissettirdiniz.’’ diye konuştu.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, Çarşamba Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve Çarşamba Belediye Meclis üyeleri seçiminde AK Parti’yi tercih eden herkese teşekkür eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanlığı seçimine de değindi. 10 Ağustos’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı halkın oylarıyla Cumhurbaşkanlığı makamına çıkaracaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, ‘’Türkiyemiz doludizgin geleceğe, refaha dönük yükselen iktisadi ve sosyal anlamda gelişme müreffeh ülke olma yolunda doludizgin koşuyor. Dünya’nın parmakla gösterilen ülkesi olma yolunda hızla devam ediyor. Başbakanımızın da geçen İstanbul’daki toplantıda da ifade ettiği gibi Türkiye önümüzdeki 5-6 yıl içinde Dünya’nın 10 büyük ekonomisinden birisi olacak inşallah. Bu istikrar sayesinde oluyor. Bu sizlerin ortaya koyduğunuz tek parti, AK Parti iktidarını güçlendirerek güçlü bir hükümet tesis etmek, güçlü bir siyasi istikrar tesis etme yönündeki iradeniz sayesinde oluyor. Bunu en güzel örneğini inşallah 10 Ağustos’ta gösterip ilk turda Başbakanımızı Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. Bunu takip eden süre içinde yine doludizgin koşacağız. Çalışarak memleketimize, milletimize hizmet etme yarışı içinde olacağız.’’ şeklinde konuştu.
Başkan Yılmaz, “herşey İnsanla Güzel”
Başkan Yılmaz, “herşey İnsanla Güzel”
Başkan Yılmaz, “herşey İnsanla Güzel”
Başkan Yılmaz, “herşey İnsanla Güzel”
Başkan Yılmaz, “herşey İnsanla Güzel”
Başkan Yılmaz, “herşey İnsanla Güzel”
Başkan Yılmaz, “herşey İnsanla Güzel”
Başkan Yılmaz, “herşey İnsanla Güzel”
Başkan Yılmaz, “herşey İnsanla Güzel”
Başkan Yılmaz, “herşey İnsanla Güzel”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım